*alt_site_homepage_image*

Savivaldybėje vyko specialiųjų pedagogų ir logopedų metodinė konferencija

decoration

Lapkričio 30-ąją Vilniaus rajono savivaldybėje vyko Vilniaus rajono švietimo įstaigų specialiųjų pedagogų ir logopedų metodinė konferencija „Patirčių bei aktualijų sklaida“, kurioje ypatingas dėmėsis skirtas gerosios darbo patirties, ugdant specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius mokinius sklaidai, palankios mokinių įtraukčiai aplinkos puoselėjimui.

Susirinkusiuosius specialistus ir svečius pasveikino Vilniaus rajono savivaldybės vicemerė Edita Tamošiūnaitė. Ji akcentavo naujosios kartos iššūkius, komunikacijos poreikį ir sukauptų žinių dalijimosi svarbą.

„Džiugu, kad ši metodinė diena išaugo į konferenciją. Programoje matome, kokios yra aktualios šių dienų temos. Šiuolaikiniai vaikai, šiuolaikinės šeimos, su kuriomis Jūs dirbate kasdien, reikalauja ypatingo dėmesio. Dirbate tam, kad atlieptumėte individualiųjų poreikių vaikų ir jų šeimų lūkesčius, padėtumėte vaikui stiprėti ir atrasti savo gebėjimus. Dėkoju už Jūsų iniciatyvas, kad jungiatės kartu, dalijatės patirtimi, norite mokytis bei nuolat tobulėti“, – konferencijos atidaryme kalbėjo vicemerė E. Tamošiūnaitė.

Kuruojanti švietimo pagalbos sritį Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Purpurovič pasidžiaugė, kad Vilniaus rajono švietimo įstaigose dirba kompetentingi specialistai, gebantys ne tik organizuoti specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių ugdymo procesą, tačiau taip pat nuolat atnaujinantys savo žinias, aktyviai dalyvaujantys metodinėje veikloje skleidžiant savo gerąją pedagoginio darbo patirtį. Ji padėkojo Vilniaus rajono švietimo įstaigų specialiųjų pedagogų ir logopedų metodiniam būreliui už jo aktyvią veiklą ir iniciatyvas. Taip pat pabrėžė, kad metodinėje konferencijoje dalyvauja ne tik specialistai iš savivaldybės pavaldumo švietimo įstaigų , bet ir iš Vilniau rajono centrinės poliklinikos Psichikos sveikatos centro, „Dyslexia“ centro bei kitų Vilniaus ir Vilniaus r. švietimo įstaigų.

Konferencijos metu dalyviai išgirdo pranešimus apie mokymosi sutrikimus ir žingsnių kelią pagalbos link. Kalbėta apie specialistų ir tėvelių bendradarbiavimo svarbą teikiant pagalbą ypatingų poreikių turintiems vaikams. Taip pat pasidalinta asmenine patirtimi auginant įvairiapusį raidos sutrikimą turintį vaiką.

Antroje konferencijos dalyje skaityti pranešimai apie vaikiškų dainelių naudą ankstyvajame ugdyme, pasidalinta skaitymo įgūdžių lavinimo praktika, pristatytos žaismingos kalbos lavinimo priemonės logopedo darbe bei LingoLT programėlės naudojimo galimybės dirbant su kalbėjimo sutrikimų turinčiais vaikais ir kt. Konferencijos metu taip pat buvo eksponuojama leidyklos „Lucilijus“ mokomoji literatūra ir priemonės.

Metodinės konferencijos apibendrinime pasidalinta įspūdžiais, išvadomis ir ateities planais organizuojant Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigų specialiųjų pedagogų ir logopedų metodinę veiklą.

Vilniaus rajono savivaldybės ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo švietimo įstaigose yra ugdomi vaikai, turintys įvairių ugdymosi poreikių, dalis jų turi didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių dėl raidos ir kitų sveikatos, mokymosi, elgesio ir emocijų, kalbos sutrikimų. 2023 -2024 m. m. pradžioje Savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų bendrosiose klasėse ugdoma 617 specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių (praėjusiais mokslo metais buvo ugdoma 530) ir 21 mokinys bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose (lavinamosiose) klasėse intelekto ir įvairiapusių raidos sutrikimų turintiems mokiniams ugdyti. Vilniaus rajono savivaldybė rūpinasi šių mokinių ugdymosi veiksmingumu bei pagalbos prieinamumu, steigiamos pagalbos mokiniui specialistų (psichologų, logopedų, socialinių ir specialiųjų pedagogų) bei mokytojų padėjėjų pareigybės, modernizuojamos bei pritaikomos aplinkos.


Įvertinkite naujieną