*alt_site_homepage_image*

Akcija „Pažinkime paukščius drauge“

decoration

„Naudok savo turimus talentus: miškai bus labai tylūs, jei ten nebūsys paukščiai, išskyrus tuos, kurie geriausiai giedojo“, – Henry Van Dyke.

Kovo 25 d. Kalvelių girininkijos miškuose įvyko akcija „Pažinkime paukščius drauge“, kuri skirta pasaulinei Žemės dienai paminėti. Akciją organizavo VRSCB Kalvelių bibliotekos darbuotojos-interneto skaityklos specialistė Teresa Pristavka ir vyresn. bibliotekininkė Natalija Vercholamova.

Šiame renginyje dalyvavo S. Moniuškos gimnazijos 6, 7 ir II G klasių mokiniai kartu su klasių vadovėmis: Andžela Aidukiene, Gražina Čerešniovaja ir Alina Podvorska. Mokiniai garsiai ir raiškiai skaitė ištraukas iš knygų apie gamtą, paukščius ir gyvūnus. Jie sužinojo, kad nuo seno, kovo 25-ąją laukiama parskrendant gandrų, kurie mūsų žemėje tarsi išvaiko paskutinius žiemos ledus. Senoliai sakydavo, kad parskridęs pirmasis gandras parneša ant uodegos kielę, kuri baigia išspardyti ledus, ir po lygiadienio galutinai įsitvirtina pavasaris. Šia diena prasideda šiltasis metų pusmetis ir tai apsireiškimo Šv. Mergelei Marijai diena. Tądien draudžiama taisyti tvoras, kalti bet kokius kuolus, vežti malkas ar pagalius iš miško. Nepatartina ko nors skolinti, nes gyvuliai susirgs. Taigi, skaitymas netradicinėje aplinkoje mokiniams labai patiko.

Akcijoje svečiavosi Kalvelių girininkijos medienos meistras Alfonsas Pristavka, kuris papasakojo daug įdomių faktų apie paukščių kasdienybę. Anot jo, gaminant inkilą iš lentų, reiktų rinktis sausas ir neobliuotas. Pagaminto inkilo nerekomenduojama nei lakuoti, nei dažyti, nes natūralių medžiagų inkilus geriausiai pasirenka paukščiai. Inkilus geriausia kabinti gerai matomoje vietoje ant tvirtos šakos, kad paukščiams būtų geras priskridimas į inkilą. reikia labai tinkamai parinkti vietą, kad inkilo nedengtų šakos ir jis būtų aiškiai matomas. Mokiniai noriai pakabino inkilus ant medžių. Inkilus paukščiams dovanojo Kalvelių girininkijos atstovai.

Kabinant inkilus Kalvelių girininkijos girininko pavaduotojas Tadas Deimantavičius papasakojo, koks svarbus yra paukščių buvimas miške. Jie ne tik praskaidrina mūsų pasivaikščiojimus savo dainomis, be svarbiausia, sunaikina piktybiškus vabzdžius, kurie galėtų pakenkti mūsų bei miško gyvūnų sveikatai. Taip pat, papasakojo apie inkiluose perinčius paukščius, inkilų rūšis, pademonstravo inkilų kabinimo būdus, o VRSCB Kalvelių bibliotekos darbuotojos Teresa Pristavka ir Natalija Vercholamova svečius vaišino gardžia arbata ir skaniais saldumynais, kiekvienas akcijos dalyvis gavo atminties dovanėlę. Šis renginys sujungė visus vienai bendrai užduočiai – rodyti pavyzdį, kad gamta mūsų rankose, kad žemę turime tik vieną, tad būtina ją saugoti. Taigi, paukštis yra įkvepiantis gyvūnas, simbolizuojantis žmonių laisvę ir dvasinį augimą. Tie, kurių gyvenimai buvo praturtinti paukščiais, kartais sako, kad Dievas net daro stebuklus per juos. Tardamas savo gražią kalbą, Kalvelių girininkijos girininkas Kornelijus Indrašius, džiaugėsi, kad taip gausiai susirinkę moksleiviai, domisi miško grožiu ir puoselėja gamtą. Anot jo, tokios šventės ugdo moksleivius, todėl kvietė visus dalyvauti neužilgo organizuojamoje akcijoje „Darom“, kurios metu visi kartu užtikrinsime tvarką ir švarą mus supančiuose miškuose ir atliksime savo, kaip piliečio pareigą! Rūpinkimės gamta kartu!

Dėkojame Vilniaus rajono savivaldybei, kuri finansavo renginį.

 

Informaciją parengė organizatoriai Teresa su Natalija


Įvertinkite naujieną