*alt_site_homepage_image*

Vaikų vasaros stovyklų Vilniaus rajone akimirkos (Papildyta)

decoration

Vilniaus rajono vaikai jau pasinėrė į atostogas ir saulėtas vasaros dienas leidžia įdomiose ir turiningose stovyklose. Šiemet mažųjų rajono gyventojų džiaugsmui organizuojama 51 vasaros stovykla, kurioje – meno, sporto, gamtos pažinimo, edukacinės programos, atostogos prie jūros ir kitos veiklos!

Šiemet vaikų poilsio programoms Vilniaus rajono savivaldybė šiemet skyrė virš 30 tūkst. Eur. Savivaldybės visiškai ar dalinai finansuojamose stovyklose naudingai ir smagiai laiką praleis 1 255 vaikai.

Kviečiame pasižiūrėti naujausias vaikų vasaros stovyklų akimirkas!

Informacija bus pildoma


Stovykla „Berželis“

Šauniai vasaros atostogas pradėjo Paberžės „Verdenės“ gimnazijos mažieji. Dvidešimtus metus iš eilės juos po savo vėliava subūrė tęstinė vaikų vasaros dienos stovykla „Berželis“, kuri vyko 2022 m. birželio 13-17 dienomis. Stovyklą lankė 20 mokinių. Kaip ir kiekvienais metais stovyklautojai sportavo, iškylavo, pramogavo, sužinojo ir išbandė daug naujų dalykų.

Pirmą stovyklavimo dieną vyko įvairios meninės veiklos: keramikos dirbtuvėse savo kūrybines idėjas vaikai perteikė darbuose, kuriais pradžiugins savo artimuosius. Su šokių mokytoja kūrė įvairias šokio improvizacijas, o muzikos mokytoja mokė stovyklautojų dainų.

Antrą dieną stovyklautojai vyko į Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Ekskursijos metu apžvelgė žmonijos ryšius su Kosminiu pasauliu, o vaizdo projekcijose išvydo aukštos kokybės pačių įvairiausių Visatos vaizdų, nuo išryškinančių mūsų planetos unikalumą, iki tolimiausių galaktikų. Ekskursijos pabaigoje kilo į apžvalgos aikštelę, kur iš 32 metrų aukščio atsivėrė įspūdinga Labanoro girios ir 6 ežerų panorama. Edukacinėje programoje „Šilumos paslaptys“ tyrinėjo įvairių daiktų šiluminį vaizdą.

Trečioji diena buvo skirta sportui – stovyklautojai rungtyniavo įvairiose estafetėse ir stalo teniso turnyre. Ketvirtą dieną vaikai keliavo į Asvejos regioninį parką, kur susipažino su Radvilų giminės istorija, dalyvavo edukacijoje Jurkiškio upelio slėnyje. Paskutinė, penktoji diena, tradiciškai skirta stovyklos veiklų apibendrinimui. Šiais metais stovyklos uždarymas vyko Pauolės miške. Vaikai dalyvavo orientacinėse varžybose, žaidė nuotaikingus žaidimus, ieškojo ,,lobio“ ir ant laužo kepė dešreles.

Už aktyvų dalyvavimą įvairiose edukacinėse ir pažintinėse veiklose visiems stovyklautojams buvo įteiktos atminimo dovanėlės.

Padėkoję stovykloje dirbusioms mokytojoms, palinkėję geros vasaros draugams, mažieji gimnazistai išsiskirstė atostogauti.

Projektą vykdė: Rasa Jarumbauskienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė, projekto vadovė; Jolanta Jurkšaitienė, pradinių klasių vyresnioji mokytoja, projekto vykdytoja; Rima Vaitonienė, pradinių klasių  vyresnioji mokytoja, projekto vykdytoja; Edita Voiničienė, pradinių klasių vyresnioji mokytoja, projekto vykdytoja; Projektą vykdyti padėjo mokytojai dalykininkai:  šokių mokytoja Violina Romeikaitė, technologijų mokytoja Laima Juodėnienė ir muzikos mokytoja Elena Sartatavičiūtė.


Vaikų vasaros poilsio stovykla „Saulėtekis“

Birželio 13 dieną „Pailgio perlo“ stovyklavietė prisipildė vaikų šypsenų, juoko, klegesio ir džiaugsmo. Prasidėjo Vilniaus r. Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokinukų vaikų vasaros poilsio stovykla „Saulėtekis“. Šių metų tema – žmogaus kūnas. Stovyklos programa sudaryta remiantis penkiomis dalimis: rankomis, kojomis, galva, kūnu ir širdimi. Kiekvienai dienai skirta tema, kurią kiekvieną rytą atrasdavo patys vaikai, keliaudavo per visas veiklas.

Dėmesys sau ir esančiam šalia, savęs ir draugo pažinimas, bendravimas ir bendradarbiavimas, individualios ir grupinės veiklos, maudynės, teminiai vakarai, aktyvios veiklos ir muzikinė terapija, nepaprasti stovyklautojai ir vadovės kūrė nepamirštamas akimirkas, įspūdingus prisiminimus ir pirmuosius kartus.

Inf. Vilniaus r. Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinė mokykla


Vaikų vasaros stovykla „Boružėlė“

Visai neseniai pradinukai baigė mokslo metus, tačiau Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos mokiniai žinojo, kad liūdėti neteks. Birželio 13-17 d. jų laukė vaikų vasaros stovykla „Boružėlė“.

Stovykloje vyko daug pažintinių – edukacinių veiklų. Kiekvieną dieną vaikai turėjo galimybę išvykti į edukacijas, nes prie stovyklos finansavimo prisidėjo ir tėveliai.

Pirmą dieną aplankyta išskirtinė vieta Aukštaitijos nacionaliniame parke – Paukščių kaimas, kur susipažinta su daugybe paukščių bei ragauta ant laužo kepta kiaušinienė.

Antrąją dieną aplankytas Kauno „Curio City“ – didžiausias Baltijos šalyse edukacinis pramogų centras vaikams. Skrydis erdvėlaiviu į kosmosą, greitosios pagalbos ekipažo iššūkiai, kliūčių ruožas virš degančios ugnikalnio lavos, čiuožimas vaivorykšte, liepsnojančio namo gelbėjimas, detektyvinių situacijų narpliojimas, radijo laidų įrašų studija ir daugybė kitų galimybių žaisti, patirti, sužinoti, pajausti!

Trečiąją dieną stovyklautojai aplankė „SAFARI“ parką Anykščiuose. Čia, aptvertame 50 ha plote, gyvena daugiau nei 200 gyvūnų – laisvai ganosi Highland raguočiai zebrai, danieliai, kupranugariai, buivolai ir kt. Vaikai susipažino iš arčiau su gyvūnais, sužinojo, ką jie mėgsta, kokie jų charakterio bruožai, galėjo juos paglostyti ir pamaitinti, tai buvo smagus ir nepamirštamas pasivažinėjimas visureigiais po visą parko teritoriją. Anykščiuose aplankytas ir „COSMOS Paukščių takas“. Čia buvo galimybė patirti begalybės pojūtį ir susipažinti su žvaigždėmis. Panirimas į kosmosą, akimirka ant galaktikos krašto, žvilgsnis į begalę žvaigždžių – mokinių patirtos emocijos.

Kokia stovykla be tikro žygio? Jam pasirinktas Karmazinų pažintinio tako maršrutas Neries regioniniame parke. Mokiniai klausėsi paukščių balsų, apžiūrėjo didžiulę drevę, išgirdo įdomių istorijų apie mišką, augalus, stebėjo vabzdžius, mokėsi užkurti laužą, saugiai elgtis gamtoje ir nepalikti po savęs šiukšlių.

Paskutinė stovyklos diena, kaip ir kitos, buvo kupina įspūdžių, nes vaikai lankėsi Vilniaus „ZOO“ parke. Buvimas tarp gyvūnų ramina, lavina vaizduotę, juk nedažnai galima pasivaikščioti ten, kur vaikšto lemūrai, laisvai skraido papūgėlės ir medžiuose karstosi beždžionėlės. Kelionė į zoologijos sodą suteikė vaikams daugybę teigiamų emocijų ir pažinimo džiaugsmą.

Labai džiugu, kad nei viena išvyka nenuvylė. Keliaudami ir bendraudami su įvairiais žmonėmis, tarpusavyje mokiniai ne tik daug pamatė ir sužinojo, tačiau lavino savo socialinius įgūdžius, įgijo pasitikėjimo savo jėgomis ir, tikimės, buvo įkvėpti naujoms kelionėms.

Stovyklos pabaigoje vaikų laukė diplomai už gražų bendravimą, gerą nuotaiką, šventiniai pietūs, kurių metu dalintasi įspūdžiais ir vaišintasi saldumynais.

Pradinio ugdymo mokytojos Jūratė Malinauskienė ir Nijolė Sadovskaja


Stovykla „Sportas linksmai“ Vilniaus r. Šumsko pagrindinėje mokykloje   

Birželio 13-17 dienomis Šumsko pagrindinėje mokykloje vyko vaikų vasaros stovykla „Sportas linksmai“. Šiais metais stovykla buvo orientuota į vaikų sveikatos stiprinimą ir fizinio aktyvumo skatinimą.

Pirmą dieną vaikai, išklausę saugaus elgesio instruktažą ir susipažinę su numatyta stovyklos veikla, nuvyko pasivaikščioti po Belmonto parką. Vaikščiodami po parką stovyklos dalyviai gėrėjosi tvenkinyje plaukiojančiomis juodosiomis gulbėmis, susidomėję stebėjo besisukantį vandens malūną. Belmonto aikštelėje mokiniai žaidė ir bėgiojo, vėliau susėdo pailsėti ir pavalgyti. Didžiausią įspūdį vaikams paliko Belmonto kriokliai ir beždžionių tiltas.

Antra stovyklos diena prasidėjo nuo šokių mokyklos aikštėje. Šokių mokytoja įtraukė mokinius į aktyvų ir įdomų šokių užsiėmimą. Po pietų stovyklos dalyviai apsilankė Kalvelių ambulatorijos gydytojo odontologo kabinete ir  sužinojo  apie dantų higieną ir priežiūrą.

Trečiadienį vaikai, vadovaujami anglų kalbos mokytojos, dalyvavo smagiame anglų kalbos užsiėmime „Apie sportą ir sveikatą angliškai“. Vėliau stovyklos dalyviams vyko orientavimosi žaidimas. Mokiniai, pasidalinę komandomis ir gavę žemėlapius, vyko prie žemėlapyje pažymėtų punktų, kur turėjo atlikti fizinio lavinimo pratimus, spręsti įvairias užduotis. Vaikai grįžo pavargę, bet patenkinti įveiktais iššūkiais.

Ketvirtadienis – įsimintiniausia stovyklos diena, nes visą dieną mokiniai praleido „Vichy“ vandens parke. Vaikai, susipažinę su saugaus buvimo vandenyje taisyklėmis, pramogavo vandens žaidimų aikštelėje ir džiaugėsi vandens atrakcionais. Dauguma stovyklos dalyvių  „Vichy“ vandens parke lankėsi pirmą kartą, tad ši diena ilgam liks jų atmintyje.

Paskutinę stovyklos dieną vaikai vyko į VšĮ „Jojimo menas“ žirgyną Kyviškėse. Mokiniai žiūrėjo žirgų teatro pasirodymą, dalyvavo edukacinėje programoje. Patys drąsiausi galėjo pajodinėti ir įsitikinti, kad jojimas  yra ne tik sportas, bet ir smagus, aktyvus ir turiningas laisvalaikio praleidimo būdas.

Stovyklautojai džiaugėsi, kad stovyklos veiklos paskatino jų fizinį aktyvumą, suteikė daug teigiamų emocijų ir paliko neišdildomų įspūdžių.

 

Programos vadovė socialinė pedagogė Natalija Piskligina-Marcinkevič


Edukacinė vasaros poilsio stovykla Kyviškių pagrindinėje mokykloje

Vasaros atostogos pradinių klasių mokiniams Vilniaus r. Kyviškių pagrindinėje mokykloje prasidėjo aktyviai ir įdomiai. Birželio mėnesį mokytoja metodininkė Irina Mickevič organizavo savaitės trukmės vasaros poilsio stovyklą, skirtą 1-4 klasių mokiniams.

Kiekvieną dieną vyko skirtingi edukaciniai užsėmimai ir ekskursijos. Mokiniai vyko į Vikingų kaimą, esantį Širvintų rajone, kur turėjo puikią progą pasijusti senovinio kario kailyje“, tyrinėjo senovės maistą ir baltų karybą. Iš baltų senosios praeities mokiniai nuvyko susipažinti su Lietuvos kunigaikščių kasdienybe ir pramogomis Trakų salos pilyje. Jaunieji stovyklautojai susipažino su pilies statyba, Lietuvos kunigaikščių gyvensena ir jų pramogomis pilyje. Gerai nusiteikę, papildę savo žinių bagažą, kitą stovyklos dieną mokiniai sudalyvavo Kyviškių tvenkinio įžuvinimo akcijoje, paleido apie 160 baltųjų amūrų, paprastųjų karpių ir karosų. Tokia akcija buvo organizuota pirmą kartą.

Tęsdami savo nuotaikingą kelionę, mokiniai vasaros stovyklos metu žaidė boulingą, išbandė įvairias pramogas batutų centre, aktyvios gyvensenos praktikas, metodus ir jų taikymo būdus, sustiprino darbo komandoje įgūdžius. Išgyventi įspūdžiai ir patirtys suteikė mokiniams naujų žinių ir teigiamų emocijų.

Dėkojame Vilniaus rajono savivaldybei, kuri skyrė 598,50 eurų stovyklos išlaidoms padengti, suteikiant galimybę vaikams vasaros atostogas leisti prasmingai, įdomiai ir linksmai.  

 

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Irina Mickevič


Vaikų vasaros stovykla Vasaros nuotykiai”

Birželio 13-17 dienomis Vilniaus r. Riešės šv. Faustinos Kovalskos pagrindinėje mokykloje buvo organizuota vaikų vasaros stovykla „Vasaros nuotykai“, finansuota Vilniaus rajono savivaldybės lėšomis. Stovyklos metu mokiniai turiningai ir prasmingai leido laisvalaikį mokykloje ir už jos ribų. Mokiniai kūrė stovyklos taisykles, žaidė judriuosius žaidimus, kūrė kūrybinius darbelius, atlikinėjo eksperimentus su dažais ir vandeniu bei  vyko į edukacines ekskursijas.

Pirmadienį ir atradienį stovyklautojai vyko į batutų parką Skypark, kuriame aktyviai leido laiką šokinėdami ant batutų, maudydamiesi kempinių baseine, žaisdami krepšinį ant batuto. Kita ekskursija buvo į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų. 3-4 kl. mokiniai užsiėmimo metu sužinojo, kas yra scenografija, kaip ji kuriama, kaip teatro scenoje keičiasi dekoracijos, susipažino su specifiniais teatro dailės aspektais, o 1-2 kl. mokiniai turėjo galimybę patys sukurti iliustracijas pasakai „Bjaurusis ančiukas. Po to vaikai pasivaikščiojo po sienamiestį ir užsuko į Sereikiškių parko Bernardinų sodą, kur galėjo apžiūrėti sodo aplinką, augalus, rekreacines erdves ir tiesiog smagiai praleisti laiką su klasės draugais.

Stovyklos uždarymo proga vaikai draugiškai žaidė stalo žaidimus, šoko bendrą šokį - vadinamą „Flash Mob'u“, vaišinosi, dalijosi patirtais įspūdžiais.

Stovyklos  metu vaikai pamatė daug naujo, įgijo įvairios patirties, patyrė daug teigiamų emocijų. Visos veiklos prisidėjo prie dalyvaujančių vaikų vertybių formavimo bei geresnio supančios aplinkos pažinimo. 

 

Psichologė Alicija Lukaševič


Vaikų vasaros poilsio stovykla „Mums kartu smagu“

Š. m. birželio 20-23 d. Vilniaus r. Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijoje vyko vaikų vasaros poilsio stovykla „Mums kartu smagu”, kuri buvo organizuota 7-11 metų vaikams iš šeimų, turinčių mažas pajamas, kuriems skirtas nemokamas maitinimas, iš daugiavaikių šeimų, iš nepilnų šeimų ir tiems, kurie norėjo vasarą pasitikti bendraamžių būryje. Stovykloje buvo užimti 34 pradinių klasių mokiniai.

Stovyklos gyvenimas vyko pagal suplanuotą veiklos programą. Stovyklautojai bendravo tarpusavyje, daug judėjo gryname ore, sportavo, šoko, žaidė, piešė, sprendė kryžiažodžius, lankstė iš popieriaus kepures, piešė kreidelėmis ant asfalto, pūtė muilo burbulus, išbandė jėgas estafetėse bei grindų riedulio varžybose.

Dalyvaudami edukaciniame užsiėmime „Sveiko gyvenimo būdo pamokėlė“ bei viktorinoje „Sveikatos ABC“ vaikai įgijo daugiau sveikos gyvensenos įgūdžių. Su stovyklautojais susitiko Vilniaus rajono policijos bendruomenės pareigūnės, kurios kalbėjo apie saugų elgesį atostogų metu prie vandens telkinių, parkuose, namuose, priminė kelių eismo taisykles pėstiesiems bei dviratininkams.

Stovyklos dalyviai apsilankė Kernavės archeologinės vietovės muziejuje, kuraime dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kaip žmonės senovėje gyveno“, apžiūrėjo muziejuje sukauptus eksponatus, užkopė į puikiuosius Kernavės piliakalnius, kur galėjo pasigrožėti nuostabiu kraštovaizdžiu. Keliaudami Dūkštų ąžuolyno pažintiniu taku pamatė mitologinių būtybių skulptūras, aplankė akmens skulptūrų parką „Vilnoja“. Didžiausiame Vilniuje vaikų pramogų parke „Adventica“ išbandė įvairias pramogų zonas bei smagiai praleido laiką.

Vaikai paįvairino savo laisvalaikį, patyrė daug teigiamų emocijų ir nuostabių įspūdžių, susidraugavo vienas su kitu.

Organizatoriai dėkoja Vilniaus rajono savivaldybei už 600 Eur paramą mūsų stovyklos programai.


Stovyklos vadovė, socialinė pedagogė Danuta Žižnevskaja


Vasaros dienos stovykla „Vasarą smagu“

Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje birželio 14-21 dienomis vyko vasaros dienos stovykla 1-4 klasių mokiniams. Šiais metais stovyklos tema buvo Australijos aborigenai.

38 stovyklos dalyviai piešė gyvūnus aborigenų taškiniu stiliumi, spalvino bumerangus. Išvykoje prie Gėlos ežero vaikai kūrė aborigenų laukinius šokius ant balto molio paplūdimo, atliko maskavimo piešinius ant veido ir rankų, lipdė gyvūnus, mokėsi šnekamosios anglų kalbos. Stovyklos dalyviai aktyviai sportavo, žaidė orientacinį žaidimą, ieškojo lobio, kūrė darbelius iš augalų. Sužinojo, kas yra vandens muzika, išbandė elektroninės muzikos instrumentus. Vaikai atsipalaidavo ant vandens piešdami EBRU technika keturis metų laikus. Aplankė į Gedimino bokštą, Energetikos ir technikos muziejų dalyvavo keliose edukacijose. Paskutinę dieną vaikai keliavo į „Triušių slėnį“, kuriame susipažino su daugiau nei 50 skirtingų veislių triušių, pasigrožėjo tauriaisiais elniais, danieliais, alpakomis, lamomis, kupranugariu, kengūromis, arkliukais, asiliuku ir kitais šio slėnio gyventojais.  

Visi dalyviai liko laimingi, gavo atminimo dovanas: bumerangą ir savo EBRU piešinius. Gražios vasaros!

 

Stovyklos vadovė,

socialinė pedagogė metodininkė Natalija Kriaučiūnienė


Stovykla „Sveika vasara“ (Mano gimtinės neatrasti lobiai)

Vaikų vasaros stovykla – tai puikus pasirinkimas gerai praleisti laiką su bendraamžiais mokinių atostogų metu. Juk niekas negali atstoti vasaros stovyklos įspūdžių: pabūti su draugais, smagūs užsiėmimai ir šilta vasariška tarpusavio atmosfera.

Kaip ir kiekvienais metais Vilniaus r. Rukainių gimnazijoje 2022 m. birželio 27 d. – liepos 1 d. buvo organizuojama aktyvaus poilsio ir sveikos gyvensenos vasaros stovykla „Sveika vasara“ (Mano gimtinės neatrasti lobiai). Buvo nutarta, kad stovykloje dalyvaus  IG-IIIG klasių  mokiniai (iki šiol vasaros stovykloje dalyvavo pradinių klasių mokiniai). Stovyklos tikslas – skatinti jaunimo fizinį aktyvumą formuojant sveikos gyvensenos įgūdžius, ugdant socialines emocines kompetencijas, skirti dėmesį pažintinei programai. Įgyvendindamos vasaros stovyklos planą, organizatorės (gimnazijos socialinė pedagogė Jovita Bliznikė, gimnazijos bibliotekininkė ir neformaliojo švietimo mokytoja Alina Juckevič, gimnazijos fizinio ugdymo mokytoja Kristina Baliuto, gimnazijos laborantė Alina Zažeckaja) šiais metais pasirinko Lietuvos pajūrį Palangoje ir Trakus, kur mokiniams buvo organizuoti orientaciniai žaidimai, linksmosios estafetės, savo jėgas jaunuoliai galėjo išbandyti žaisdami paplūdimio tinklinį, taip pat smagiai praleisti laiką (vakarojimas prie laužo ir kt.) ir, be abejo, pasitikrinti savo istorijos žinias bei sužinoti daugiau įdomių faktų apie Lietuvos praeitį.

Pirmąją vasaros stovyklos dieną gimnazijoje mokiniai išklausė saugaus elgesio instruktažą, susipažino su stovyklos veiklos programa, pasirašė stovyklautojo elgesio taisykles. Reikėtų paminėti, kad vienas iš svarbiausių stovyklos plano tikslų buvo supažindinti mokinius su grafų Tiškevičių dinastijos palikimu Lietuvoje ir sužinoti, kas siejo Adomą Mickevičių su Palanga. Tad mokiniai turėjo atlikti ir namų darbus – paruošti informaciją.

Kitą dieną išvykome į saulėtą Palangos pajūrį. Apsigyvenome Basanavičiaus gatvės, nuo kurios buvo visai arti iki jūros, centre. Pirmą užsiėmimą turėjome daugiau nei prieš 120 metų grafo Juozapo Tiškevičiaus sukurtoje autentiškoje alėjoje. Juozapas Tiškevičius – grafas, sukūręs Palangos, kaip pramoginio kurorto, veidą. Nutiestas garsusis Palangos tiltas nėra vienintelis jo nuopelnas. Mokiniai sužinojo, kad didžiausio šalies kurorto klestėjimo pamatus neabejotinai paklojo grafų Tiškevičių šeima – kone kiekviename žingsnyje Palangoje susiduriame su šios iškilios giminės palikimo ženklais. Pasivaikščiojimams skirta alėja tęsiasi nuo Kurhauzo iki Kęstučio gatvės, einant kurios taku taip pat galima užsukti į Palangos koncertų salę, kur vyksta  įvairūs renginiai. Eidami alėja, mokiniai pristatė žinomus faktus, kuriuos girdėjo istorijos pamokose, apie Tiškevičių dinastiją. Grafų Tiškevičių alėja ne tik yra mėgstama pasivaikščiojimų vieta palangiškių ir miesto svečių, bet tapo populiari ir tarp mūsų gimnazijos mokinių.

Pasivaikščioję po gražią alėją, pasidžiaugę smagia aplinka, nuostabiu pušyno takeliu visi patraukė link Baltijos jūros. Oras buvo puikus, tad mokiniai turėjo galimybę pasimaudyti, žaidė tinklinį, aktyviai leido laiko smėlėtame paplūdimyje. Vakare mokiniai reflektavo apie kupiną įspūdžių dieną prie laužo, kepė dešreles, bendravo, diskutavo, taip pat dalyvavo gimnazijos socialinės pedagogės surengtuose žaidimuose, ugdančiuose mokinių socialines emocines kompetencijas.

Trečiąją vasaros stovyklos dieną buvo tęsiama pažintis su Tiškevičių paveldu Palangoje. Mokiniai aplankė reprezentacinius grafų Tiškevičių rūmus, pastatytus 1897 metais vietinių gyventojų šventu laikytame Palangos Birutės miške, šalia Baltijos jūros. Rūmus supa Palangos botanikos parkas, kuris buvo pradėtas formuoti statant rūmus XIX a. pabaigoje. Čia mokiniai grožėjosi didingų rūmų grožiu ir sužinojo gimnazijos bibliotekininkės pristatytą šių rūmų atsiradimo istoriją. Po pažintinio užsiėmimo stovyklautojai vėl patraukė prie jūros, kur mėgavosi šiltomis saulės voniomis ir aktyviai, prižiūrint gimnazijos fizinio ugdymo mokytojai, leido laiką – maudėsi jūroje, žaidė estafetes, tinklinį.

Ketvirtąją stovyklos dieną mokiniams buvo organizuotas užsiėmimas, kurio metu mokiniai sužinojo, kad pirmasis apie Palangą visam pasauliui prabilo didis lenkų ir lietuvių poetas, romantikas, Lietuvos vardo pasaulyje garsintojas Adomas Mickevičius. 1828 metais  išleistoje poemoje „Konradas Valenrodas“ pasakojęs apie lietuvių ir prūsų žygius, jis rašė: „…Bet Palangos toj pakrantėj, kur krūtimis triukšmingai jūra baltuodama blaškos ir iš žiočių putotų smėlį sruvenantį pila…“  Nuo 1824 m. Palangą valdžiusi grafų Tiškevičių giminė, kurdama Palangos kurortą, poeto buvimo joje neužmiršo. Taip Palangoje XIX a. pabaigoje–XX a. pradžioje atsirado ir dvi vilos, pavadintos jo poemų herojų vardais „Aldona“ iš poemos „Konradas Valenrodas“ ir „Gražina“ iš to paties pavadinimo poemos. Po to, kai Adomas Mickevičius išgarsino Lietuvos pajūrį, Lenkijoje Palanga buvo vadinama „Baltijos Zakopane“, kas reiškė ne tik panašų į šį Lenkijos kalnų kurortą gamtos grožį, bet ir galimybę čia susitikti lenkus, atvykusius iš įvairių šios šalies vietų. Mokiniai išgirdo įdomių faktų apie Adomo Mickevičiaus sąsajas su Palanga ir gavo užduotį, kuri lavino gebėjimus orientuotis aplinkoje - surasti Palangoje (Vytauto g. 70) namą, kurio pastogėje, kampe, buvo pastatytas mažutis A. Mickevičiaus biustas, nes vasarą poilsiavo ir čia kūrė poetas A. Mickevičius. Mokiniams sėkmingai pavyko surasti tą namą, tačiau A. Mickevičiaus biusto ten nerado, nes šiuo metu šitame name yra įsikūręs prokuratūros pastatas. Mokiniai truputį nusiminė, tačiau liūdesiui nebuvo laiko, nes pasibaigus aršioms diskusijoms apie ,,neatrastą‘‘ A. Mickevičiaus biustą, visi stovyklautojai vėl traukė prie jūros, kur žavėjosi didingu Palangos tiltu ir mėgavosi vandens pramogomis. Ketvirtoji  stovyklos diena – paskutinė diena prie jūros. Šią dieną mokinių akyse matėsi liūdesys, kad palieka banguojančią, nerimstančią jūrą, aišku, tik kuriam laikui, o taip pat vaikai vylėsi, kad grįš čia vėl ir vėl. Atsisveikinę su jūra, kupini gerų emocijų ir įspūdžių išvykome namo.

Kitą rytą – penktąją stovyklos dieną - išvažiavome į Trakus, kur aplankėme Užutrakio dvarą – vieną ryškiausių ir geriausiai išsilaikiusių Lietuvos dvarų. Užutrakio dvaro sodybą XX a. pradžioje įkūrė grafas Juozapas Tiškevičius drauge su žmona Jadvyga. Jį įkvėpė unikalus Trakų kraštovaizdis. Ant Galvės ežero kranto įkurtas ir restauruotas dvaro ir parko ansamblis leidžia pajusti XIX a. Lietuvos diduomenės gyvenimo dvasią. Mokiniai turėjo palyginti Palangoje reprezentacinius  grafų Tiškevičių rūmus ir Užutrakio dvarą – surasti skirtumų ir panašumų. Pasirodė, kad mokiniai surado daugiau panašumų negu skirtumų. Po pažintinio pasivaikščiojimo dvaro teritorijoje mokinių laukė pasiplaukiojimas katamaranais ir irklentėmis po Galvės ežerą. Plaukimas katamaranais Trakuose - tai puikus būdas pasigrožėti vaizdais, kuriuos itin dažnai galima pamatyti ant Lietuvą reprezentuojančių atvirukų. Praleidę laiką Trakuose, jaunuoliai dar kartą įsitikino, kad Trakuose susilieja istorinė didybė ir gamtos grožis. Pasidžiaugę vasariškais orais ir pagilinę istorijos žinias, patraukėme namų link.

Stovyklos dalyviai džiaugėsi, jog galėjo pradėti vasaros atostogas mūsų tėvynės lobyje -Lietuvos pajūryje. Taip pat sužinojo naujų dalykų apie iškilias Lietuvos ir Lenkijos asmenybes, praplėtė savo žinių akiratį bei smagiai praleido laiką draugų būryje.

Dalyvavusių vasaros stovykloje mokinių vardu  esame labai dėkingi Lenkijos ambasadai Vilniuje ir Vilniaus rajono savivaldybei už paramą ir pagalbą įgyvendinant stovyklos suplanuotas veiklas. Taip pat dėkojame mokinių tėvams, kurie iš dalies finansavo stovyklos išlaidas.

Mūsų (stovyklos organizatorių) tikslas buvo suorganizuoti tokią stovyklą, iš kurios vaikai grįžtų kupini teigiamų emocijų ir nepamirštamų įspūdžių. Tikimės, kad šios stovykloje praleistos dienos mokiniams buvo turiningos ir naudingos.

 

Gimnazijos socialinė pedagogė Jovita Bliznikė,

gimnazijos bibliotekininkė ir neformaliojo švietimo mokytoja Alina Juckevič,

gimnazijos fizinio ugdymo mokytoja Kristina Baliuto,

gimnazijos laborantė Alina Zažeckaja


Rudausių kaime organizuota stovykla „Skoninga vasara“

Nuo birželio 27 d. iki liepos 1 d., jau antrus metus, Rudausių kaime organizuota stovykla „Skoninga vasara“ 1-7 klasių vaikams, finansuojama Vilniaus rajono savivaldybės lėšomis. Stovyklos organizatoriai Vilniaus rajono Nemenčinės vaikų darželio Rudausių daugiafunkcio centro koordinatorė Dorota Tomaševska ir Vilniaus rajono Rudausių struktūrinio padalinio vyr. bibliotekininkė Gražina Lapunienė. Šiemet, dauguma stovyklos veiklų bei edukacijų vyko kulinarinio paveldo tematika, tad kiekviena diena buvo ne tik ypatinga, bet ir naudinga.

Katinas ir pelytė

Pirmą dieną, integracinių žaidimų pagalba, dalyviai susipažino. Vėliau, muzikinės pertraukėlės metu vaikai šoko, atlikinėjo trumpas, bet linksmas užduotis. Vadovė Dorota pravedė mankštą. Po tokios aktyvios veiklos vaikai gavo rimtą užduotį – susiskirstę komadomis turėjo sugalvoti komandos pavadinimą bei nupiešti plakatą ir pavaizduoti kiekvieną komandos narį. Taip susikūrė „Bitės“ ir „Smiešarikų“ komandos. Po to vaikai galėjo atsipūsti. Klausėsi kultūros animatorės Annos Adamovič pamokos apie valgymo etiketą ir stalo serviravimą. Vaikai savarankiškai mokėsi padengti stalą pusryčiams, pietums ir vakarienei. Vardino taisykles, kaip reikia ir kaip nereikia elgtis prie stalo. Taisyklę, kad sėdint prie stalo ant kelių turi tilpti „katinas“, o per pečius turi perbėgti „pelytė“, jie kartojo iki pat stovyklos pabaigos! Po edukacinės dalies –  pietūs, kurių metu stovyklautojai galėjo pritaikyti ką tik išmoktas taisykles. Pasistiprinus ir atgavus jėgas, dalyvavo edukaciniame užsiėmime – lėkštučių dekoravime. Šią pamoką pravedė puodelių dekoruotoja Agnieška Kliukovska. Ji paaiškino kaip reikia išvalyti lėkštę prieš dažant, kaip naudotis dažais bei teptukais, o jau tada vaikai galėjo pasitelkti savo vaizduotę ir kūrybiškumą, išpaišyti lėkštutes, kaip jie tik norėjo. Palikę lėkštutes džiūti, vaikai sutvarkė savo vietas ir pasiruošė kitai veiklai – karštų sumuštinių gaminimui. Kiekvienas savarankiškai pasigamino sau vakarienę, kurios skonį atsimins ilgam. Dienos pabaigoje stovyklautojai suvalgė po ledų porciją ir šia vasariška gaida užbaigė pirmąją dieną.

Nuo botanikų iki detektyvų

Antrąją dieną stovyklautojai praleido Lietuvos sostinėje – Vilniuje. Nuotykiai prasidėjo nuo Vilniaus Universiteto botanikos sodo Kairėnuose. Čia gidė papasakojo apie žiedo sandarą, žiedyno ir augalų rūšis. Po trumpos edukacinės pamokėlės, kiekvienas gavo popieriaus lapą, kreidelių ir keliavo piešti patikusį augalą. Nupiešę ir aptarę kiekvieną nupieštą augalą, dalyvavo ekskursijoje po šį sodą. Gidė  nuvedė prie senojo dvaro fontano, Europos Sąjungos žiedo, bijūnų, šaltinėlio ir rožyno. Aprodžiusi šias vietas, atvedė vaikus prie basakojų tako, kur visi pamankštino savo pėdutes. Sekanti  stotelė buvo Vilniaus Bernardinų sodas. Ten vaikai atsigaivino medžių pavėsyje ir pabraidžiojo Vilnios upėje. Atgavę jėgas, stovyklautojai pašėliojo vaikų žaidimų aikštelėje. Po žaidimų ir šėlionių atėjo laikas pietauti. Visi kartu įsitaisę pavėsyje ant žolės, suvalgė picas ir atsigaivino ledais. Pasistiprinę leidosi į ilgą kelionę – pėsčiomis ėjo iki Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos. Ten gidė aprodė bibliotekos patalpas ir pristatė skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“. Po to vaikų laukė detektyvinis žaidimas. Įsijautę į Seklio Noselės vaidmenį, stovyklautojai sprendė mįsles, ieškojo įkalčių po visą biblioteką, kol išsiaiškino, kas įvykdė nusikaltimą. Kiekvienas įrodė, kad galėtų tapti detektyvu! Šia nuostabia gaida baigėsi antroji stovyklos diena.

Mažieji šefai

Trečioji diena buvo skirta lietuviškajai virtuvei pažinti.  Susirinkus visiems į Rudausių kaimo darželį, tuojau prasidėjo darbai. Mūsų tikslas buvo pagaminti skaniausius pasaulyje cepelinus! Kiekvienas stovyklautojas buvo įdarbintas – vieni skuto bulves, kiti jas plovė, treti skuto morkas, ketvirti nulupo svogūnus. Vėliau bulves ir svogūnus sutarkavo, nusunkė. O tada sekė smagiausioji dalis – cepelinų lipdymas! Visi buvo labai įsijautę į šį procesą.  Vaikų pagaminti cepelinai buvo patiekti pietums su grietine ir apkepintomis morkomis. Pavalgius, savanorė Agata pravedė protmūšį, kurio klausimai buvo susiję su gaminimu, serviravimu ir kulinarija. Po protmūšio vyko trumpa pamokėlė apie lietuviškus patiekalus. Dienai įpusėjus, visi nuvykome į Didžiąją Riešę, kur mūsų laukė dar viena gaminimo pamoka. Sabina Vanju pravedė edukaciją apie šakočio kilmės istoriją, apie reikalingus produktus tešlai pagaminti ir kepimo eigą. Kiekvienas stovyklautojas turėjo progą pasijusti tikru konditeriu ir prisidėti prie šio skanėsto kepimo. Šakočiui iškepus ir atvėsus, visi susibūrė prie stalo ir paragavo  pačių iškeptą desertą. Visi buvo labai patenkinti rezultatu! Suvalgę vieną šakotį, o kitą pasiėmę su savimi namo, autobusu grįžome į Rudausių kaimą.

Žvilgsnis į praeitį

Ketvirtosios dienos ryte dalyviai iš Vilniaus traukinių stoties iškeliavo į Trakus. Einant miesto gatvėmis, gidė Anna Adamovič pasakojo apie Trakų miesto istoriją, karaimus bei architektūros ypatybes. Po to vyko ekskursija po Trakų pilį. Gidė Anna papasakojo apie eksponatų naudojimo paskirtį, apie čia gyvenusių žmonių gyvenimo istorijas ir apie šios pilies likimą. Po apsilankymo pilyje stovyklautojų laukė pasiplaukiojimas laivu po Galvės ežerą.  Vaikai klausėsi įrašo, kuriame buvo minimi faktai apie Trakų miestą bei Galvės ežerą. Laive vaikai  pasistiprino karaimų nacionaliniu patiekalu – kibinais. Einant atgal į traukinių stotį, pakeliui dalyviai aplankė Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo baziliką, kur gidė papasakojo apie baziliką ir Švč. Mergelės Marijos atvaizdą. Grįžę traukiniu į Vilnių, prieš važiuodami namo, stovyklautojai pavakarieniavo McDonald‘s restorane.

Molis, želė ir ežeras

Penktą dieną dalyviai praleido Nemenčinėje. Ryte stovyklautojai apsilankė Vilniaus Krašto Etnografiniame Muziejuje. Amatininkė Lucija Ždanovič pravedė lipdymo pamoką, kurios metu kiekvienas sau iš molio nulipdė lėkštę. Vaikai išmoko, kaip tinkamai išploti, iškočioti ir klijuoti molį bei, kaip jį galima dekoruoti. Po pamokos su moliu, Pavel Dombrovski pristatė muziejaus ekspoziciją. Jis papasakojo apie senovinius žemės ūkio įrankius, liaudies amatų dirbinius, parodė pirmuosius televizorius, radiją ir spausdinimo mašinėlę. Edukacijai pasibaigus, visi nuėjo į Nemenčinės vaikų darželį, kur suvalgė gardžius pietus. Ten pat vaikai išbandė savo kūrybiškumą: pabarstukais bei plakta grietinėle puošė desertą, želė. Po to stovyklautojai leidosi į kelionė prie Gėlos ežero. Einant mišku, vadovė Dorota, kad kelionė neprailgtų, sugalvojo kelias užduotis. Pirmoji – surinkti kuo greičiau dešimt žemuogių, o antroji – sudėlioti figūras iš kankorėžių ir šakų. Taip pat, einant prie ežero, vaikai aptarė saugaus elgesio taisykles prie vandens ir vandenyje. Prie Gėlos ežero laukė smagiausi dienos užsiėmimai – stovyklautojai maudėsi, suposi ant supynių, dalyvavo estafetėse, žaidė kvadratą, kepė zefyrus ant laužo ir valgė ledus. Štai taip linksmai užbaigėme stovyklos ,,Skoninga vasara“ dienas.

Per šias penkias dienas stovyklautojai turėjo galimybę ne tik sužinoti apie patiekalus, bet ir prisidėti prie jų gaminimo! Kiekvienas iš vaikų susirado naujų draugų, sužinojo daug naujo ir naudingo bei patyrė nerealius vasariškus įspūdžius!

Taip pat, norime padėkoti stovyklos „Skoninga vasara“ rėmėjams, be kurių stovykla nebūtų buvusi tokia puiki: Vilniaus rajono Nemenčinės vaikų darželiui, Vilniaus rajono savivaldybės Centrinei bibliotekai, Vilniaus rajono Nemenčinės seniūnijai, Lietuvos Lenkų Sąjungos Vilniaus rajono skyriui, R. Suchodolskio PĮ, „Šaripok tapytas dekoras“ įkūrėjai Agnieškai Kliukovskai bei vaikų tėveliams.

Straipsnio autorė: stovyklos savanorė Agata Liachovič

 

Stovyklos „Skoninga vasara” tėvelių atsiliepimai:

„Ačiū, Dorota Tomaševska, Gražina Lapunienė ir Agata Liachovič už puikią savaitės stovyklą. Ačiū labai labai, vaikai tiek visko nuveikė per savaitę, tiek visko pamatė, sužinojo ir išbandė.”

„Prisidedu. Geriausia stovykla, kokioje teko būti (o bandėme tikrai daaaug)“

„Prisidedu…. Tai mūsų pirmą stovykla, esame be galo patenkinti, tiek daug buvo dirbta su vaikais, taip viskas gerai suorganizuota, aukščiausio lygio!!!!“

„Nuoširdžiausiai dėkojame, Jūs esate nuostabios. Žaviuosi.“

„Ačiū didžiausias ir nuo mūsų“

„Norėčiau prisidėti prie padėkos, tikrai viskas super. Dar kartą Didelis Ačiū.”

„AČIŪ!!!! Visiems, kas organizavo mūsų vaikams tokią fainą stovyklą, savaitę įspūdžių, pramogų, geros nuotaikos. AČIŪ Gražina Lapunienė, Dorota Tomaševska, Agata Liachovič. Už jūsų gera širdį. Gražios jums likusios vasaros”

„Visas dienas vaikas ateidavo patenkintas ir maloniai pavargęs! Kai paklausdavau, kiek vertina praleistą dieną nuo 1 iki 10, jis visada sakydavo 9, bet paaiškinti, kodėl ne 10 negalėjo ir bandydavo iš piršto laužti priežastį, nors iš to kaip aistringai atpasakodavo dienos įvykius matėsi, kad 10+. Palyginimui su kitomis žymiai brangesnėmis stovyklomis, jos vos 7-ui traukė. Tikrai super stovykla! Taip ir toliau! Ačiū!“


„Kelionė aplink pasaulį” Zujūnuose

Nuo birželio 13 d. Zujūnų gimnazijoje pradėjo savo veiklą vasaros stovykla „Kelionė aplink pasaulį“ pradinių klasių mokiniams. Kiekvieną dieną buvo laukiama 30 stovyklos dalyvių. Vaikai susipažino su Europa, Afrika, Australija, Pietų ir Šiaurės Amerika, Azija. Sužinojo apie šalių, priklausančių šiems žemynams, vėliavas, herbus, prezidentus, didžiausius miestus, ežerus ir upes, kalnus, liaudies muziką bei šokius.

I diena – virtuali kelionė po Europą. Vaikai žiūrėjo animacinį filmuką, nuspalvino šį žemyną, Europos valstybių vėliavas. Pirmoji stovyklos diena – pilna įspūdžių, gerų emocijų. Tądien netrūko nei linksmybių, nei saldumynų. Pirmąją vasaros stovyklos dieną vyko „Kiškio troleibusų“ edukacija su Lilija Brakiene. Užsiėmimo „Piešimas ant marškinėlių“ edukatorė įkūrė tikras dirbtuves. Vaikai susipažino su nauja piešimo technika bei specialiomis priemonėmis. Jie turėjo piešti ant marškinėlių pagal trafaretą arba galėjo patys kurti paveikslėlius. Marškinėliai išėjo labai gražūs, ši veikla vaikams labai patiko.

II diena – Afrika. Vaikai žiūrėjo animacinį filmuką, sprendė kryžiažodžius, spalvino gyvūnus. Antrąją vasaros stovyklos dieną Glitiškių dvaro sodyboje prie gražuolio Širvio ežero vaikai turėjo praktinį užsiėmimą su tautodailininke, žolininke Margarita Čekuolis. Vaikai su garsia žolininke ir vainikų pynėja pasinėrė į smagų pokalbį apie dekoratyvines gėles ir augalus. Jie patys padarė gėlę iš krepinio popieriaus.

 III diena – Australija.  Vaikai sužinojo daug įdomių dalyku apie šį žemyną, atsakinėjo į klausimus, žaidė žaidimus. Stovyklos dalyviai išvyko į Neries regioninį parką. Ten turėjo vykti edukacinis užsiėmimas „Gamtos pažinimo pamoka prie Neries“. Gamtininkas Saulius pakvietė pasivaikščioti Karmazinų pažintiniu taku link Neries. Jis pasakojo apie gyvenančius miške žvėris ir paukščius, rodė gyvūnų kaukoles ir kaulus, lizdus bei filmukus, leido pačiupinėti  pilkapyje rastus daiktus, pasidalijo savo unikalia patirtimi stebint gyvūnus. Vaikai sužinojo daug įdomių faktų apie miegapelę, bebrą, antis, pelėdas, šernus ir kitus gyvūnus.

IV diena – Pietų ir Šiaurės Amerika. Šią dieną smagiai praleidome mokykloje. Buvo labai daug  įvairių žaidimų: komandinių ir individualių. Vaikai už kiekvieną atliktą užduotį gavo saldumynų. VRSCB Zujūnų struktūrinio padalinio bibliotekininkė Beata Barsul pravedė užsiėmimą „Vasara su knyga”. Čia buvo žaidimai, dainos, kryžiažodžiai. Taip pat vaikai susipažino su gyvūnais, kurie gyvena Afrikoje.

V diena – Azija. Biologijos mokytoja Alina Franckevič supažindino vaikus su šiuo žemynu, parodė animacinį filmuką. Vaikai turėjo atlikti užduotį, atsakyti į pateiktus klausimus. Vėliau vyko Kultūros paso renginys „Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos”. Programoje buvo pristatyta žaidimų ir pramogų įvairovė, priemonės žaidimams žaisti, garsiniai žaislai. Vaikai sužinojo, kaip pagaminti skudutį ir birbynę, muzikavo ir gavo dovanų muzikinį instrumentą. Taip pat sužinojo, kaip žaisti ir rungtyniauti naudojant įvairius senovinius buities daiktus. Pagrindinis įrankis - tai lazda. Šioje edukacijoje vaikai išmoko daug žaidimų: fechtavimą lazdomis, žvejybą, lindimą pro lanką, žaidimą su kojūkais… Vėliau vyko dešrelių kepimas

Paskutinę stovyklos dieną kiekvienas vaikas gavo padėkos raštą už dalyvavimą stovyklos veiklose. Vaikai liko patenkinti, patyrė daug teigiamų įspūdžių.

 

Zujūnų gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja Ana Černel


Finišavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos mokinių vasaros poilsio projektas „Aktyvi vasara“

Šių metų birželio-liepos mėnesį Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos lengvosios atletikos, futbolo ir biatlono grupių auklėtiniai dalyvavo Vilniaus rajono mokinių vasaros poilsio programoje „Aktyvi vasara“.

Pirmasis stovyklos etapas vyko birželio 20-30 dienomis Nemenčinėje. Šiame etape dalyvavo 30 mokinių iš Nemenčinės Gedimino ir K. Parčevskio gimnazijų, Bezdonių J. Slovackio ir Buividžių T. Konvickio gimnazijų. Stovyklos metu futbolo treniruotės vyko K. Parčevskio gimnazijos stadione, lengvosios atletikos atstovai treniravosi prie mokyklos esančiame miške ir stadione, biatlonininkai treniruotes vykdė šaudykloje – važinėjo riedslidėmis 2,0 km asfaltuotoje trasoje prie šaudyklos ir kelyje Nemenčinė – Buividžiai, dviračiais išmėgino MTB „Wilia“ maratono trasą Nemenčinės miškuose. Po treniruočių visi rinkosi prie Gėlos ežero paplaukioti, pažaisti sporto žaidimus.

Projekto „Aktyvi vasara“ antro etapo metu liepos 11-13 dienomis biatlonininkai treniravosi Šventojoje. Stovyklos metu važinėjome riedslidėmis, bėgiojome, po treniruočių žaidėme pliažo tinklinį, maudėmės jūroje. Stovyklos metu aplankėme pramogų parką ir ragavome picas.

Treniruotės Šventojoje buvo paskutinis pasirengimo etapas prieš Lietuvos taurės 1 etapo riedslidėmis varžybas Anykščiuose. Ketvirtadienį ir penktadienį anksti ryte biatlono šaudykloje Nemenčinėje padarėme paskutines treniruotes riedslidėmis prieš sprinto varžybas Anykščiuose. Nemenčinės biatlonininkai gerai pasirengė startams Lietuvos taurės I etapo varžyboms riedslidėmis, kurios vyko liepos 17 d. Mila Senkevič, Emilija Mincevič užėmė 1 vietas, Daniel Buchovskij ir Mielena Bernatovič iškovojo sidabro medalius.

Turiningai praleisti vasarą ir gerai pasirengti varžyboms būtų neįmanoma be mokinių vasaros poilsio programos „Aktyvi vasara“, kurią finansavo Vilniaus rajono savivaldybė.

 

Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski


Vasara – laikas keliauti!

Po vienerių metų pertraukos, labai išsiilgę jūros, vaikai džiaugėsi sužinoję puikią žinią, jog šiais metais vėl galės pamatyti mūsų Baltijos jūrą. Vaikų dienos centro „Arka“ lankytojai ir Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro globotiniai, lydimi suaugusiųjų, liepos 26 d. išvyko į Palangą. Dar geresnė naujiena buvo ta, jog šį kartą išvyka trūko net tris dienas.

Įvykdžius vaikų apklausą, kad sužinoti, ką jie norėtų aplankyti, paaiškėjo, kad vaikai yra pasiilgę Dino pramogų parko, kur lankėsi prieš kelis metus. Nieko nelaukdami  iškart su jais ten ir nuvykome. Čia, Dino parke, prasidėjo mūsų atostogos ir pramogos! Šis parkas yra įsikūręs nuostabios gamtos apsuptyje, Radailių Dvaro teritorijoje. Dinozaurų parke mūsų laukė: 52 riaumojantys ir judantys dinozaurai, aktyvios pramogos, 5D kinas, elektromobiliai, veidrodžių labirintas, batutai ir kiti išskirtiniai atrakcionai.

Papramogavę ir išalkę nuvykome į Palangą. Ten įsikūrėme puikiuose poilsio namuose „Relax Palanga“, kur mūsų jau laukė soti ir skani vakarienė. Pavakarieniavę kuo greičiau nuskubėjome pasisveikinti su Baltijos jūra. Vaizdas buvo nuostabus – į krantą ritosi didelės bangos, o nuo saulėlydžio vaikai nenuleido akių, jis buvo nepaprasto grožio.

Kitą dieną, išsimiegoję ir pailsėję po kelionės, suvalgę skanius pusryčius,  visi it bitutės vėl nulėkėme prie jūros. Pajūryje vaikai rado daug įdomios veiklos: rinko kriaukles, žaidė su smėliu, gaudė jūros bangas, mėgavosi saulės spindulėliais, valgė ledus.

Smėlėti, pasilepinę vandens bei saulės voniomis grįžome į poilsio namus pasistiprinti. Papietavę nuėjome į Basanavičiaus gatvę prie naujai atidaryto apžvalgos rato, kuriuo pakilus atsivėrė neapsakomas Baltijos jūros ir apylinkių grožis, kuris paliko vaikams neišdildomus įspūdžius ir atsiminimus. Kad prisiminti pamatytus vaizdus ilgiau, vaikai įamžino tai nuotraukose. O koks gi poilsis be picų... Vakare visų sugrįžusių ilsėtis į kambarius laukė staigmena – pica.

Net nepastebėjome, kaip greitai pralėkė šios kelios poilsio dienos. Pailsėję, prisimaudę, įgavę gražų įdegį, smagiai praleidę laiką, nors truputėlį išvargę, bet geros nuotaikos ir pilni įspūdžių, grįžome namo.

Esame labai dėkingi visiems, kurie prisidėjo prie išvykos organizavimo!

 

Organizatoriai


Įvertinkite naujieną