Vilniaus rajono savivaldybė, įgyvendindama ES finansuojamą tarptautinį projektą „Atraskime regionų šaknis iš naujo“, š. m. birželio 12, 18, 19 ir 26 dienomis organizavo mokymus kultūros ir turizmo sektoriaus darbuotojams.
Kelias dienas trukę kursai turėjo teorinę ir praktinę dalis. Apie liaudies papročius Lietuvoje, o ypač – apie Vilniaus krašto originalumą, mokymų dalyviams kalbėjo etnologė Gražina Kadžytė (mokymų medžiagą galite rasti čia). Mokymų metu kalbėta apie kultūros paveldą – apie tautodailę ir kalbą, liaudies kultūros vietą šiuolaikiniame pasaulyje. Savo sričių specialistai – profesoriai, etnografai, kalbininkai – prieinamai aiškino sąvokų prasmes ir rodė, kokia kryptimi turėtų eiti liaudiškumu besiremiantis menas.
„Vilniaus krašto folkloras“, „Vilniaus krašto tradicinė ornamentika, spalvos, amatai“ (prof. habil. dr. Gustaw Juzala); „Šiuolaikinė paroda – kaip ją surengti“ (dr. doc. Linas Liandzbergis); „Vilniaus regiono dialektų panaudojimas kultūrinėje veikloje“ (dr. Barbara Dvilevič); „Kultūros bei turizmo produktų ir paslaugų pardavimas – teorinė dalis“, „Kaip veiksmingai komunikuoti ir bendradarbiauti (Skaidrė Vainikauskaitė-Tomaševičienė) – visos temos kursų dalyviams tapo atradimų, įkvėpimo šaltiniu ir tikrai turės teigiamos įtakos jų darbo kokybei.
Mokymuose Maišiagalos Houvaltų dvare dalyvavo virš 80 žmonių.
Projektas „Atraskime regionų šaknis iš naujo“ įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos pagal programos prioritetą „Vietos kultūros skatinimas ir istorinio paveldo išsaugojimas“.
Projektą „Atraskime regionų šaknis iš naujo“ finansuoja Europos Sąjunga. Bendra projekto vertė sudaro 1 031 590,97 eurų, iš jų Europos Sąjungos lėšos – 90 proc. (92 8431,87 eurų), partnerių lėšos – 10 proc. Vilniaus rajono savivaldybė skiria projektui 15 299,76 eurų (nauda – Vilniaus rajono savivaldybės projektinės veiklos – 152 997,60 eurų). Šiandien galima drąsiai teigti, kad tai – naudingai panaudotos lėšos. Tą patvirtina ir dalyvių pasitenkinimo anketų rezultatai.