2024 m. balandžio mėnesį Vilniaus r. Rudaminos meno mokyklos dailės metodinės grupės mokytojos: Ivona Dakinevič, Teresa Lukaševič, Olga Kania ir Svetlana Voytkevich jau antrą kartą suorganizavo Kūrybinių darbų tęstinį projektą „Tautodailės mozaika“, skirtą Lietuvos tradicijų ir kultūros paveldo (Lietuvių tautinių drabužių) išsaugojimui, tyrinėjimui, tradicinių vertybių puoselėjimui. Tautinis kostiumas, kaip ir šalis, tauta ar žmogus, turi savo istoriją – ir kaip simbolis, ir kaip meno kūrinys. Jis prilyginamas vėliavai, herbui, himnui. Kiekvienoje tautoje tautinis kostiumas yra ne vien drabužių komplektas – tai nacionalinis simbolis, vienas iš tautinės tapatybės išsaugojimo ramsčių.
Šiais metais projekte taip pat dalyvavo Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus mokiniai. Mokiniai tapybos pamokose nutapė Dzūkijos krašto tautinius drabužius ant drobių. Taip pat Rudaminos meno mokyklos mokiniai nutapė kelių Lietuvos regionų tautinius drabužius. Tekstilės pamokoje iš mezgimo siūlų sukūrė tautines juostas koliažo technika, keramikos pamokoje nulipdė tautinius drabužius ir tautines juostas, piešimo pamokoje nupiešė tautinius drabužius ant popieriaus ir raštų fragmentus ant švitrinio popieriaus.
Balandžio 15 d. Rudaminos meno mokyklos dailės metodinė grupė suorganizavo metodinę dieną „Kurkime kartu“. Į renginį atvyko projekto dalyviai: pagrindinio ugdymo mokiniai su dailės mokytoja metodininke Nijole Mečkovskaja iš Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus, taip pat Rudaminos meno mokyklos pagrindinio ugdymo mokiniai.
Renginio metu vyko interaktyvi pamoka apie kabančius sodus, taip pat mokiniai susipažino su tradiciniais lietuvių liaudies žaidimais. Mokiniai netgi turėjo galimybę išbandyti žaidimus gyvai. Žaismingas ir linksmas žaidimų pramogas pravedė dailės mokytoja Teresa Lukaševič. Kupini teigiamų emocijų mokiniai kartu su mokytojomis lauke iš gamtos gerybių kūrė „Tautinę juostą“ – tradicinį meną palėtė netradiciškai. Mokiniai sukūrė nuostabų žemės meną, kuris dar ilgai džiugins Rudaminos bendruomenės akis. Kūrybines dirbtuves mokiniams pravedė dailės vyresnioji mokytoja Olga Kania.
Pasidžiaugę gražia saulėta diena, visi renginio dalyviai susibūrė mokyklos koncertų salėje į projekto „Tautodailės mozaika“ parodos atidarymą. Renginį papuošė du muzikiniai kūriniai – akordeono duetas Daniel Špakovski ir Oskar Lozovski, kuriuos paruošė akordeono mokytoja metodininkė Sigita Rozova, o taip pat Eva Vasiljeva, kuri akordeonu atliko J.B. Bacho muzikinį kūrinį, o ją paruošė akordeono mokytojas metodininkas Bogdan Voicinovič. Renginio metu sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius Jurij Krupičevič, kuris džiaugėsi gražia bendra paroda, mokinių kūrybiškumu, meno mokyklų bendradarbiavimu, linkėjo sekmės organizuojant ir dalyvaujant sekančiais metais tęstiniame projekte. Mokyklos direktorius ir dailės mokytoja Ivona Dakinevič įteikė visiems padėkos raštus, su kuriais visi nusifotografavo parodos fone. Renginį vainikavo saldi staigmena.
Metodinės dienos tikslas buvo pasiektas – pedagogai dalinosi profesine patirtimi, įvyko bendradarbiavimas tarpusavyje bei mokinių integracija tarp mokyklų.
Džiaugiamės sėkmingu projektu bei mokinių meniniais gebėjimais. Lauksime kitų metų projekto tęsinio, per kurį gvildensime kitą įdomią ir svarbią tautodailės šaką.
Rudaminos meno mokyklos dailės mokytoja metodininkė Ivona Dakinevič
Nuotraukos: Teresa Lukaševič, Ivona Dakinevič, Svetlana Voytkevich