Praėjo 31-eri metai nuo 1990-ųjų kovo 11-osios įvykių, kuomet Lietuvos Respublikos Aukščiausia Taryba, reikšdama Tautos valią, paskelbė atkurtą laisvą ir nepriklausomą Lietuvos valstybę. Nepaisant Covid-19 pandemijos ir paskelbto karantino Lietuvoje, Vilniaus rajono savivaldybės švietimo ir kultūros įstaigos, kaip ir kasmet, iškilmingai paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.
Sveikiname visus su Kovo 11-ąja ir kviečiame kartu pasižvalgyti po Vilniaus rajone vykusių minėjimų galeriją.
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre
Pažymint svarbią mūsų šaliai datą ir įvykį – Lietuvos nepriklausomybės nuo SSRS atgavimą, Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras pristatė vaizdo klipą Eurikos Masytės dainai „Laisvė“, sukurtai pagal garsaus poeto Justino Marcinkevičiaus eilėraštį. Ši daina iki šiol visus lietuvius jaudina iki ašarų ir jau tapo liaudies daina. Sukurtame vaizdo klipe garsią dainą atlieka Liaudies dainų ir šokių ansamblio „Rudomianka“ solistai – Gabriela Ždanovičiūtė ir Norbert Liatkovski.
Pristatomame muzikiniame klipe rodomi nepaprastai žavingo Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono vaizdai. rodomas mylimos Lietuvos ir Vilniaus krašto grožis.️
Kviečiame pasigrožėti mylimos Lietuvos ir mums brangaus Vilniaus krašto vaizdais bei pasiklausyti nuostabių Gabrielos ir Norberto balsų: https://www.facebook.com/RudaminosDKC/videos/160503989234929.
Taip pat RDKC Facebook puslapyje (Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras – RDKC) skelbiami muzikiniai sveikinimai Kovo 11-osios proga.
RDKC Zujūnų skyriaus folkloro ansamblio „Verdenė“ muzikinis sveikinimas:
https://www.facebook.com/RDKCzujunai/videos/355998242228139.
RDKC Vaidotų skyriaus kolektyvų muzikinis sveikinimas:
https://www.facebook.com/102074051455884/videos/475126493673171.
RDKC Grigaičių skyriaus muzikinis sveikinimas:
https://www.facebook.com/115856043147150/videos/3920338128055622.
RDKC Lavoriškių skyriaus sveikinimas:
https://www.facebook.com/rdkc.lavoriskiudaugiafunkciniscentras.1/videos/914303225985982.
Kovo 11-osios minėjimas Nemenčinės daugiafunkciniame kultūros centre
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną prie Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro (NDKC) buvo įrengta simbolinė laisvės vėjo pieva, kur visi norintieji galėjo atnešti ir įsmelkti savo sukurtus vėjo malūnėlius, skirtus Kovo 11-ąjai.
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse NDKC pristatė vaikų rankomis sukurtų, pagal regionus nesunkiai atpažįstamų tautinių kostiumų virtualią parodą. Parodoje eksponuojamos 34 tautiniais kostiumais aprengtos lėlės, kurios buvo sukurtos tautinių lėlių konkursui 2019 metais. Pasigrožėkime iš Aukštaitijos, Dzūkijos, Mažosios Lietuvos, Suvalkijos, Žemaitijos etnografinių regionų atkeliavusiomis lėlėmis ir jų rūbais: https://www.facebook.com/482017395223389/videos/1438023379876540.
Taip pat NDKC Facebook puslapyje (Nemenčinės daugiafunkcinis kultūros centras – NDKC) skelbiami muzikiniai sveikinimai Kovo 11-osios proga.
NDKC šokių kolektyvo „Przyjaźń“ iš Maišiagalos muzikinis sveikinimas:
https://www.facebook.com/482017395223389/videos/5160105017364230.
NDKC šokių kolektyvo „Dalina“ sveikinimas:
https://www.facebook.com/482017395223389/videos/455649055887075.
Daugiau Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro Kovo 11-osios minėjimo atgarsių:
https://www.facebook.com/Nemen%C4%8Din%C4%97s-daugiafunkcinis-kult%C5%ABros-centras-NDKC-482017395223389.
Projektas „Ką žinai apie Lietuvą?“
Projektas „Ką žinai apie Lietuvą?“ daugelį metų yra įgyvendinamas Vilniaus r. Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijoje. Tradiciškai jis prasideda vasario mėnesį ir baigiasi kovo viduryje, apibendrinant visas istorines bei patriotines veiklas, susijusias su pagrindinėmis Lietuvos valstybės šventėmis.
Šiais metais technologijų pamokų metu mokiniai atliko Lietuvos miestų herbų bei vėliavų stilizuotus kūrybinius darbus. 5-10 klasėse vyko meninio skaitymo konkursas „Mano tėvynė“. Lietuvių kalbos bei istorijos mokytojos vedė pamokų ciklus: „Marija Gimbutienė – archeologė, antropologė, archeomitologijos pradininkė“, „Vytautas Mačernis – jauniausias literatūros klasikas“, „Lietuvos kelias į Laisvę“. Lietuvių kalbos pamokose vyko virtuali ekskursija po Lietuvą, mokiniai turėjo galimybę sužinoti pasirinkto Lietuvos miestelio istoriją, legendą bei kilmę.
IG klasės mokiniai padarė informacinį filmuką apie Lietuvos valstybės pasiekimus. Filmuke mokiniai pristato mūsų šalies pasiekimus politinėje, ekonominėje, socialinėje ir kultūrinėje srityse.
Nepaisant pandeminės situacijos, gimnazijoje vyko koncertas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Koncertas vyko nuotoliniu būdu, mokiniai atliko patriotines dainas, kurias muzikos mokytoja surinko viename šventiniame filmuke.
Kaip ir kiekvienais metais projektas „Ką žinai apie Lietuvą?“ sulaukė didelio susidomėjimo tarp pradinukų, kurie labai aktyviai įsitraukė į įgyvendinamas veiklas. 1-4 klasių mokiniai ugdėsi taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius dalyvaudami dailyraščio konkurse „Gražiausi žodžiai Lietuvai“. Norėdami dar labiau tobulėti dirbant nuotoliniu būdu, jie lavino savo kompiuterinio raštingumo įgūdžius žaisdami mokomąjį interaktyvų žaidimą „Lietutis“. Gražiausi žodžiai Lietuvai skambėjo poezijos popietės „Atskrido poezijos Paukštė“ metu, kuri buvo organizuojama nuotoliniu būdu kiekvienoje klasėje.
Šis projektas ne tik praplečia mokinių žinias apie Lietuvą, puoselėja kūrybiškumą ir individualių gebėjimų sklaidą, skatina domėtis lietuvių kalba, bet ir leidžia mokiniams paįvairinti pamokas, smagiau mokytis atsakomybės, savarankiškumo ir bendradarbiavimo.
Norime padėkoti visiems projekto organizatoriams ir dalyviams. Projektą „Ką žinai apie Lietuvą?“ tikimės tęsti ir kitais metais.
Istorijos mokytoja Ksenija Osipovič
Vilniaus r. Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazija
Kovo 11-oji Valčiūnų gimnazijoje
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse Valčiūnų gimnazijoje vyko netradicinės pamokos. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo respublikiniame liaudies dainų iliustracijų konkurse „O toj mažoj širdelėj visa Lietuva“. Per lietuvių kalbos pamoką išradingai iliustravo eilėraščius apie Lietuvą.
5-oje klasėje vyko integruota istorijos ir technologijų pamoka „Aš savo rankomis liečiu istoriją“. Mokiniai prisiminė, kokia yra Lietuvos simbolika, palygino istorinę ir dabartinę Lietuvos aplinką. Pamokoje buvo ugdomas mokinių kūrybiškumas, smalsumas, mokiniai noriai atliko užduotis.
6 klasės mokiniai prisiminė Kovo 11-osios dienos įvykius, kūrė filmukus, piešinius, skirtus šiai dienai. 8 klasės mokiniai dalyvavo viktorinoje „Vienuolika klausimų apie Kovo 11-ąją“. IG-IIIG mokiniai diskutavo tema „Lietuvos valstybingumo raida“, kompiuterinių programėlių pagalba kūrė virtualius atvirukus Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, atliko užduotis. IVG klasės mokiniai pasitikrino žinias apie svarbiausius Lietuvos įvykius spręsdami testą online.
Didžiuokimės savo valstybe, branginkime ją ir būkime vieningi. Sveikiname visus su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena!
Vaizdo įrašą, skirta Kovo 11-ai galite peržiūrėti čia.
Dainų festivalis „Dainuoju Tau Gimtine“
Jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais Vilniaus r. Maišiagalos vaikų lopšelis-darželis organizuoja Maišiagalos krašto renginį skirtą Kovo 11-ajai paminėti. Suvažiuoja Maišiagalos kraštui priklausančių ugdymo įstaigų atstovai, skamba žodžiai, dainos, šokių rateliai, džiaugiamės meniniais darbais.
Siekdami, kad tradicija tęstųsi nepaisant pandeminės situacijos, šiemet suorganizavome virtualų Vilniaus rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bei lopšelio-darželio partnerių dainų festivalį „Dainuoju Tau Gimtine“, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, Kovo 11-ajai paminėti. Festivalio akimirkos kovo 9 d. buvo pristatytos lopšelio-darželio bendruomenei, o visi norintys kviečiami pasidžiaugti dalyvių pasirodymais https://youtu.be/2C3yzlgZqko
Organizuodami festivalį siekėme įvairių dainų pagalba skiepyti vaikų meilę Gimtinei. Kiekviena daina išdainuota vaikų lūpomis neša džiaugsmą, nuoširdumą. Festivalis padėjo atsiskleisti vaikų kūrybiškumą, muzikinius gebėjimus.
Džiaugiamės ir dėkojame pedagogams ir ugdytiniams dalyvavusiems festivalyje:
Šalčininkų r. Eišiškių lopšeliui-darželiui „Žiburėlis“,
Avižienių vaikų lopšeliui-darželiui,
Buivydiškių vaikų darželiui,
Dūkštų pagrindinės mokyklos priešmokyklinei grupei,
Glitiškių vaikų darželiui,
Kabiškių vaikų lopšeliui-darželiui,
Nemenčinės vaikų darželiui,
Nemenčinės vaikų lopšeliui-darželiui,
Nemėžio lopšeliui-darželiui,
Maišiagalos kun. J. Obrembskio gimnazijos priešmokyklinei grupei,
Marijampolio vaikų lopšeliui-darželiui,
Mostiškių mokyklos - daugiafunkcinio centro ikimokyklinio ugdymo skyriui,
Pagirių vaikų lopšeliui-darželiui „Pelėdžiukas“,
Riešės vaikų darželiui,
Valčiūnų vaikų lopšeliui-darželiui,
Maišiagalos vaikų lopšeliui-darželiui.
Didžiuojamės atkurtos Lietuvos laimėjimais, kurie mus įkvepia kurti dabartį ir leidžia viltingai žvelgti į ateitį.
Meninio ugdymo mokytoja metodininkė Edita Staniulionienė
Viktorina „Lietuviais esame mes gimę“
Ugdome kartą, gimusią nepriklausomoje Lietuvoje, nepatyrusią nei priespaudos, nei karo. Tam, kad šie jauni žmonės suvoktų laisvę kaip įsisamonintą pareigą, skatiname juos domėtis praeitimi, puoselėti savo kalbą, plėsti akiratį bei kurti ateities viziją.
Minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Kalvelių „Aušros“ gimnazijos mokinių tarybos nariai bendradarbiaudami su istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros, geografijos bei tikybos mokytojais surengė 5-8, I-IV G klasių mokinių viktoriną „Lietuviais esame mes gimę“. Dalyviai aktyviai atsakinėjo į įvairių sričių klausimus, visi siekė pergalės, kurią iškovoti pavyko penktos ir II G klasių mokiniams. Vaikai ne tik pasitikrino žinias, bet ir įgijo naujų.
Mums svarbu, kad kiekvienas mokinys jaustųsi esąs pilietis, nuo kurio priklauso valstybės gerovė, vaizdžiai tariant, valstybės kaip pilies tvirtumas. „Jūs, nepriklausomos Lietuvos vaikai, esate šio statinio pagrindas“, – sakė istorijos mokytoja Samanta. „Kuo daugiau domėsitės praeitimi, tuo didesnė tikimybė nepakartoti istorinių klaidų“, – tęsė ji. „Brangindami gimtąją kalbą, išliksite vieningi ir nepalaužiami“, – pridūrė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Daiva. „Kalba mus vienija, kaip plytas jungia rišamoji medžiaga“. „Mes esame Europos širdis, plakime vieningu ritmu“, – skatino istorijos mokytoja Kristina. Renginio metu pajutome kiekvienos komandos vienybę, siekiant pelnyti taškų. Supratome, kad lemiami sprendimai gali priklausyti nuo kiekvieno iš mūsų, vadinasi, ir Lietuvos ateitis priklauso nuo mūsų norų bei konkrečių veiksmų juos įgyvendinant.
Ateitis neatsiejama nuo praeities. Atsakingai ir pagarbiai priimkime nepriklausomybės dovaną. Švęskime laisvę. Švęskime kovo 11-ąją.
Kalvelių „Aušros“ gimnazijos
lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Daiva Pugačiovienė
Kovo 10 d. Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinėje mokykloje lietuvių kalbos ir literatūros pamokose vyko Kovo 11-osios – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas. Pradinių klasių mokiniai sukūrė trispalvių kūrybinių darbelių. 8 kl. mokiniai sukūrė virtualius atvirukus Lietuvai.
Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla
Rukainių gimnazijos mokinių nuotolinis susitikimas su kariuomenės atstovu
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse Rukainių gimnazijoje vyko susitikimas per nuotolį su Lietuvos kariuomenės vyresniuoju verbuotoju, št. srž. I. Bartanovičiumi. Susitikimo tema „Lietuvos kariuomenė. Pareiga. Karjera“, skirta Kovo 11-ajai.
IG –IVG klasių mokiniai buvo supažindinti su karjeros galimybėmis Lietuvos kariuomenėje, galimybėmis studijuoti generolo Jono Žemaičio karo akademijoje. I. Bartanovičius, pasakodamas apie karo prievolę ir savanorišką privalomąją pradinę karo tarnybą, pabrėždamas, kad kiekvienas Lietuvos pilietis turi būti pilietiškas ir mylėti, saugoti savo tėvynę, skatino mokinius domėtis Lietuvos kariuomene ir karjera kariuomenėje.
Mokiniai pateikė įvairių, juos dominančių, klausimų, į kuriuos buvo atsakyta išsamiai ir pasitelkiant gyvenimiškąją patirtį. Taip pat kariuomenės atstovas pakvietė Rukainių gimnazijos mokinius sudalyvauti Kovo 11-osios žygyje. Jis pabrėžė, kad Kovo 11-oji – viena svarbiausių iš trijų pagrindinių Lietuvos valstybės švenčių, todėl svarbu nepraleisti progos parodyti savo patriotiškumo ir meilės tėvynei. Susitikimą organizavo istorijos mokytoja Rasa Jachimovičienė.
Nemėžio vaikų lopšelio-darželio vaikai šiemet minėdami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną paruošė nuotolinį sveikinimo koncertą – šokių festivalį. Iš tolimų pasaulio kampelių atvykę paukšteliai, žvėreliai, piratai, kaubojai skubėjo pasveikinti Lietuvą su švente. Koncertas buvo transliuotas Facebook socialinio tinklo atvirose grupėse „Nemėžio Ąžuolynas“ ir „Nemėžio kaimo benruomenė“. Mažieji lopšelio-darželio šokėjėliai sulaukė gausių virtualių ovacijų ir aplodismentų, palaikymų komentarų, pagirimo ir padėkos žodžių. Džiaugiamės ir didžiojmės, kad palaikėme kaimo bendruomenėje šventinę nuotaiką, prisidėjome prie visuomeninio minėjimo bei suteikėme Lietuvai daug džiugių teigiamų emocijų.
Nemėžio lopšelis-darželis
Kovo 11-osios minėjimas Nemenčinės Gedimino gimnazijoje
Šiais metais Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – Kovo 11-ąją – minėjome netradiciškai.
Kovo 9-10 dienomis III-IV gimnazijos klasių mokiniai kartu su istorijos mokytoja Virginija Bučinskiene bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ligita Varaneckiene dalyvavo nuotolinėse integruotose istorijos, muzikos ir lietuvių literatūros edukacinėse pamokose „Roko muzika sovietmečiu“ ir „Roko muzika atgimimo laikotarpiu Lietuvoje“, kurias labai įdomiai vedė edukatorius Kasparas Nevardauskis iš Lietuvos kino, muzikos ir teatro muziejaus. Kaip teigė pranešėjas, roko muzika vienijo žmones ir sutelkė laivės siekiui. Pertvarkos laikais vykę roko maršai surinkdavo daugybę žmonių. Maršuose dalyvavo ir Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio atstovai, kurie kvietė nebūti abejingiems Lietuvos laisvės idėjai, buvo minimas Ribentropo-Molotovo pakto 50-metis. Edukacijų metu mokiniai ne tik klausėsi apie roko muzikos kultūrą, jaunų žmonių entuziazmą sovietmečiu ir pertvarkos laikais, apie laisvės siekius, bet ir atliko interaktyvų klausimyną.
Kovo 10 dieną 5-12 klasių mokiniai dalyvavo jau septintą kartą organizuotame „Lietuvos istorijos žinovo konkurse“. Šis konkursas skirtas žadinti ir stiprinti domėjimąsi Lietuvos istorija bei stiprinti pasididžiavimo jausmą savo valstybe.
Visą mėnesį vyko dailės mokytojos Dovilės Blažytės-Vanagienės inicijuotas kūrybinis projektas ,,Pasveikink Lietuvą“, kuriame dalyvavę 5-12 klasių mokiniai buvo raginami kurti originalų sveikinimą Lietuvai Nepriklausomybės dienos atkūrimo proga. Tai galėjo būti vaizdo sveikinimas, piešinys, atvirukas, plakatas arba eilėraštis, daina.
Laikotarpiu tarp dviejų Lietuvai svarbių švenčių – nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje vyko Lietuvių kalbos dienos. Buvo surengti trys nuotoliniai renginiai, kurių metu 5-9 klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis pristatė seniausių namuose rastų lietuviškų knygų parodą, „Poezijos pavasario“ šventėje skaitė savo kūrybos eilėraščius, kuriuose bandė surimuoti pavasarį, metų paauglių knygų skaitymuose dalinosi įspūdžiais apie skaitytas knygas, rašė laiškus knygos veikėjams, bendravo su knygos „Lota“ autore Diana Ganc.
Netradicinių pamokų, projektų, renginių metu mokiniai dar kartą įsitikino, kad Lietuvai reikia žingeidžių, darbščių, aktyvių ir kūrybingų piliečių, galinčių ne tik sveikinti, bet ir gražinti, turtinti gimtąją šalį.
Sveikiname visus su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena!
Nemenčinės Gedimino gimnazijos informacija
16 priežasčių, kodėl galime didžiuotis, kad esame Lietuvos piliečiai
Ne kartą esame girdėjęs gražią frazę: „Kovo 11-oji Lietuvai sugrąžino Vasario 16-ąją, o Sausio 13-oji jas abi apgynė“. Simboliškas trijų didžiosiomis raidėmis rašomų lietuviškų datų derinys. Džiugu, kad šių įvykių dalyviai esame mes - žmonės, kuriems ne tas pats, kokioje valstybėje gyvename.
Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos bendruomenę istorijos vyresnioji mokytoja R. Boguslavska pakvietė Kovo 11-ąją paminėti neįprastai, o apžvalginiu būdu „nueiti“ ilgą Lietuvos valstybingumo raidos kelią bei įvardinti 16-a priežasčių, kodėl gera būti Lietuvos piliečiu. Gimnazijos mokiniai drauge su klasių vadovais ir mokytojais prisiminė Lietuvos istorijos vingius ir iššūkius, iškiliausias asmenybes, garsinusias Lietuvos vardą Europoje ir pasaulyje nuo pat XIII a. iki šių dienų.
Priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupių auklėtiniai gimnazijos teritoriją papuošė trispalvėmis gėlėmis ir vėliavėlėmis, kurios baltame sniege su užrašu „Kovo11-oji“ mums visiems dar kartą priminė, kad esame Lietuvos Respublikos piliečiai, mumyse gyva protėvių dvasia ir idėjos. Vėliau mažieji žiūrėjo virtualią edukaciją „Mano tėvynė“, klausėsi ir dainavo daineles apie Lietuvą, iš trispalvių konstruktorių detalių dėliojo Lietuvos vėliavą, sukūrė dailės darbelį „Patrioto ranka“.
Keičiasi valstybės samprata, keičiasi žmonės, o savo krašto reikšmė, noras ir garbė tvarkytis savame krašte pačiam išliks žmonėse visada. Švęskime Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją ir liepos 6-ąją. Su švente!
Istorijos mokytoja metodininkė, pilietiškumo pagrindų mokytoja
Vida Domarkienė
Kovo 11-oji Vilniaus r. Pagirių gimnazijoje
Graži tu, mano brangi tėvyne,
Šalis, kur miega kapuos didvyriai:
Graži tu savo dangaus mėlyne!
Brangi: tiek vargo, kančių prityrei.
Maironis
Tėvynė yra gamta, artimi žmonės ir bendras gyvenimas, kultūra bei kolektyvinė savimonė ir tapatybė, praeitis, dabartis ir ateitis. Todėl Tėvynei svarbios dienos nepamirštamos net ir tokiu, dar ne visai įprastu, nuotolyje paskendusiu laikotarpiu. Vilniaus rajono Pagirių gimnazija nekreipdama dėmesio į tai, kad negalima susirinkti mokykloje, nuoširdžiai ir džiugiai paminėjo Kovo 11-ąją.
Visa gimnazijos bendruomenė susitelkė šventės paminėjimui. Mokiniai per pamokas, klasės valandėles dar kartą prisiminė Lietuvos istoriją, diskutavo, dalyvavo viktorinose, piešė savo Tėvynę. Bendruomenė buvo skatinama dalyvauti virtualioje sporto šventėje, skirtoje Kovo 11 –oios paminėjimui. Aktyviausi mokiniai, kaip tikri žurnalistai filmavo reportažus prie LR Seimo, pasakojo 1990-ųjų metų įvykius, kalbino savo mokytojus, skaitė poeziją, dainavo, šoko ir net tėvelius įtraukė į šventinio koncerto ruošimą. O kiek reikėjo dar pagalvoti ir nuspręsti, kas taps 2020-2021 m. m. Metų atsidavimu (tai asmuo, kuris daro daugiau negu yra įpareigotas, aukojasi dėl kitų gerovės, neskaičiuoja sugaišto laiko, yra geraširdis ir padedantis kitiems), Metų iniciatyva (tai vietoje nenustygstantis asmuo, kuris užsiima savanoriška veikla gimnazijoje, kuria, inicijuoja renginius ir tęstinius projektus, nestokoja idėjų ir rodo iniciatyvą įvairiose veiklose) ir Metų šviesuliu (visada geranoriškas, paslaugus ir malonus, autoritetingas, atsidavęs, rodantis iniciatyvą). Metų atsidavimo nominaciją laimėjo visa Pagirių gimnazijos bendruomenė! Metų iniciatyvos nominacija atiteko fizinio ugdymo mokytojams! O Metų šviesulys – buvęs gimnazijos mokinys, dabar jau sugrįžęs dirbti Tedas Laurinaitis.
Dalyvaudami Kovo 11-osios renginyje tiek koncerto kūrėjai, tiek žiūrovai džiaugėsi galėdami gyventi ir mokytis laisvoje šalyje. Nepastebimai prabėgus trisdešimt vieneriems metams po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos reikėtų nepamiršti žinomo poeto, prozininko Česlovo Milošo žodžių: „Gera yra gimti mažoje šalyje, kur gamta yra žmogiško masto, kur per šimtmečius drauge gyveno įvairios kalbos ir religijos.“ Taip jis kalbėjo pasauliui apie Lietuvą – padavimų ir poezijos kraštą – Nobelio premijos įteikimo metu. Pasimokykime iš jo draugiškumo ir mokėjimo džiaugtis, didžiuotis Tėvyne!
Žodžio laboratorijos ir teatro sudijos vadovai
Milda Razauskienė, Vidmantas Fijalkauskas