Kviečiame ir raginame individualių namų valdų savininkus, juridinius asmenis bei objektų savininkus, kurie naudojasi buitinių atliekų konteineriais ir vis dar neturi individualių konteinerių rūšiavimui, kreiptis dėl jų gavimo į UAB „Nemenčinės komunalininkas“ ir UAB „Nemėžio komunalininkas“ pagal aptarnaujamą teritoriją.
„Visi privalome rūšiuoti susidarančias atliekas jų susidarymo vietoje. Svarbiausi pokyčiai prasideda keičiant savo elgesį, todėl raginu pasinaudoti galimybe nemokamai gauti konteinerius rūšiavimui ir tinkamai pasirūpinti savo atliekomis, nedarant žalos gamtai. Konteinerių aptarnavimo kaštai gyventojams papildomai nieko nekainuoja. Be to, Vilniaus rajono gyventojai, besinaudojantys rūšiavimo konteineriais ir tinkamai rūšiuojantys atliekas, moka trečdaliu mažesnę kintamąją rinkliavos dalį. Kviečiu visus tinkamai rūšiuoti ir tausoti mūsų gyvenamąją aplinką“, – sako Vilniaus rajono vicemerė dr. Danuta Narbut.
Gyventojai neturintys rūšiavimo konteinerių turi kreiptis į atliekų vežėją pagal aptarnaujamą teritoriją:
UAB „Nemenčinės komunalininkas“ |
UAB „Nemėžio komunalininkas“ |
|
Adresas |
Piliakalnio g. 50, Nemenčinė, Vilniaus r. |
Sodų g. 23, Skaidiškių k., Nemėžio sen., Vilniaus r. |
Telefonas |
Nemenčinės padalinys +370 5 238 1157, Avižienių padalinys +370 5 240 3246 |
+370 5 235 0398 |
El. paštas |
||
Aptarnaujamos teritorijos |
Avižienių seniūnija Bezdonių seniūnija Buivydžių seniūnija Dūkštų seniūnija Maišiagalos seniūnija Nemenčinės miesto seniūnija Nemenčinės seniūnija Paberžės seniūnija Riešės seniūnija Sudervės seniūnija Sužionių seniūnija Zujūnų seniūnija |
Juodšilių seniūnija Kalvelių seniūnija Lavoriškių seniūnija Marijampolio seniūnija Medininkų seniūnija Mickūnų seniūnija Nemėžio seniūnija Pagirių seniūnija Rudaminos seniūnija Rukainių seniūnija Šatrininkų seniūnija |
Pakuočių rūšiavimo konteinerių komplektą sudaro:
Rūšiavimo konteineriai naudojami atliekų rūšiavimui. Į skirtingų spalvų konteinerius metamos skirtingo tipo atliekos. Iš šių konteinerių surinktos medžiagos yra vežamos į rūšiavimo centrus.
Vilniaus rajono savivaldybė, skatindama gyventojus atliekas rūšiuoti atsakingai, individualių namų savininkams individualius rūšiavimo konteinerių komplektus dalija nemokamai, o ir konteinerių aptarnavimo kaštai gyventojams papildomai nieko nekainuos. Gyventojai, besinaudojantys rūšiavimo konteineriais ir tinkamai rūšiuojantys atliekas, mokės trečdaliu mažesnę kintamąją rinkliavos dalį.
Vilniaus rajono gyventojams išrūšiuotos atliekos iš individualių namų valdų renkamos pagal iš anksto paskelbtą grafiką. Pakuotei skirti konteineriai tuštinami 1 kartą per mėnesį, stiklinei pakuotei skirti konteineriai – 1 kartą per 3 mėnesius. Ši paslauga yra teikiama nemokamai.
Taip pat pažymime, kad atliekų vežėjams pateikus informaciją, kad rūšiavimo konteineriai nenaudojami pagal paskirtį arba nustatomi keturi ir daugiau netinkamo pakuočių atliekų ir kitų antrinių žaliavų rūšiavimo atvejai per mokestinį laikotarpį, vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio kintamoji dalis bus skaičiuojama kaip nerūšiuojantiems už visą mokestinį laikotarpį, per kurį buvo nustatyti pažeidimai.
Vilniaus rajono savivaldybė kviečia ir ragina gyventojus rūšiuoti visas atliekas ir tokiu būdu užtikrinti, kad rajonas ir jo erdvės būtų švarios, o išlaidos už atliekų tvarkymą neaugtų. Keiskime įpročius ir užtikrinkime savo rajono švarą ir tvarką.
Pradėjus nuo rūšiavimo, svarbu susimąstyti ir apie kitus svarbius aspektus: sunaudojamų pakuočių mažinimą bei pakartotinį jų panaudojimą. Pirkime ekologiškas pakuotes, venkime nuodingų ir toksiškų medžiagų, kurios gali užteršti mūsų aplinką, skatinkime rūšiuoti aplinkinius – tai yra tiesus kelias į gražesnę ir švaresnę aplinką.
Pakuočių atliekų surinkimas ir pirminis rūšiavimas daugiausia priklauso nuo visuomenės narių geranoriškumo ir sąmoningumo. Lietuvoje į sąvartynus kasmet išvežama maždaug 3 mln. tonų įvairių atliekų.
Sąvartyne atliekos ilgai išlieka nesuirusios:
Todėl labai svarbu atliekas rūšiuoti ir tai daryti geriausia ten, kur atliekos susidaro – namuose. Tai labai paprasta, tereikia įvairias atliekas išskirstyti į atitinkamus konteinerius: popieriui, plastmasei, stiklui ir likusias po rūšiavimo atliekas į bendrą konteinerį.
Rūšiuodami atliekas mes:
Antrinės žaliavos – perdirbti tinkamos atliekos. Gaminti naujus daiktus iš antrinių žaliavų daug paprasčiau, pigiau, mažiau teršiama aplinka. Kuo daugiau naudojama antrinių žaliavų, tuo daugiau sutaupoma žemės turtų (gamtinių išteklių).
Primename, ką galima ir ko negalima mesti į rūšiavimo konteinerius: