Šiandien, gruodžio 19 d. nuotoliniu būdu vyko tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Jaunuolių pasitikėjimo savimi ugdymas – smurto ir narkotinių medžiagų vartojimo prevencija“, kurioje dalyvavo Lietuvos, Lenkijos, Italijos įvairių institucijų ir švietimo atstovai.
Konferencijos tikslas – aptarti veiksmingus jaunimo pasitikėjimo savimi ugdymo metodus bei strategijas, siekiant smurto ir narkotinių medžiagų vartojimo prevencijos. Konferenciją organizavo asociacija „Sėkmės link“.
Visus nuotoliniu būdu prie konferencijos prisijungusius dalyvius pasveikino Vilniaus rajono savivaldybės vicemerė Edita Tamošiūnaitė.
„Šiandieninė konferencija – tai ne tik svarbus renginys, bet ir įkvepiančių pokyčių pradžia, kurioje mes visi esame kartu, siekdami sukurti saugesnę ir sveikesnę aplinką mūsų jaunimui.
Susirinkome ne tik kaip profesionalai, bet ir kaip ugdytojai, tėvai, ir visų pirma, kaip bendruomenė, kuri turi bendrą tikslą – kurti ateitį, kurioje jaunimas pasitiktų ją su pasitikėjimu savimi, stipriais moraliniais pamatais ir apgalvotu požiūriu į gyvenimą.
Tema, kurią nagrinėsime yra ne tik aktuali, bet ir reikšmingas šiuolaikinėje visuomenėje aspektas. Jaunuolių pasitikėjimo savimi ugdymas – tai ne tik apie įgūdžius ir žinias, bet ir apie tai, kaip skatinti augantį pasitikėjimą savimi. Formuodami pasitikėjimą savimi, mes taip pat skatiname atsakingą elgesį ir gebėjimą priimti atsakingo požiūrio į gyvenimą sprendimus. Todėl ši konferencija yra ne tik diskusijų erdvė, bet ir vieta, kurioje galime kartu kurti įrankius ir strategijas, kurios leis mūsų bendruomenėms augti stipresnėmis ir saugesnėmis.
Tai galimybė dalintis gerąja praktika. Susirinkome siekdami bendradarbiauti, dalintis patirtimi ir kurti prevencines strategijas, kurios padės formuoti saugesnę ateitį mūsų jaunimui. Mes esame čia kartu dėl tikslo – padėti jaunimui užaugti stipriems, savimi pasitikinčiomis asmenybėmis, kurios atkakliai atstos savo vertybes ir bus atsparios smurtui bei narkotikų poveikiui.
Linkiu mums visiems produktyvaus bendradarbiavimo, įkvepiančių idėjų ir svarbių diskusijų. Mes turime galimybę paveikti ateitį ir aš tikiu, kad kartu mes sukursime pokyčius, kurie paliks ilgalaikį pėdsaką mūsų bendruomenėje“, – konferencijos pradžioje sakė vicemerė E. Tamošiūnaitė.
Konferencijos metu ekspertai, švietimo praktikai ir bendruomenės nariai dalinosi žiniomis, patirtimi ir inovatyviais būdais, kurie padės formuoti stiprias ir atsparias jaunų žmonių asmenybes.
Pranešimus skaitė profesorius Manlio Del Giudice ir profesorė Valentina Cillo, advokatas dr. Tomasz Snarski, socialinė darbuotoja Monika Piwowarczyk, profesorius, medicinos mokslų daktaras Saulius Čaplinskas. Apie prevencijos strategijas, kaip turininga veikla gali formuoti vaikų ir jaunimo požiūrį į sveikatą, pasakojo Vilniaus rajono vicemerė, edukologijos mokslų doktorantė Edita Tamošiūnaitė.
Apie psichoaktyvias medžiagas ir kitas elgesio priklausomybes kalbėjo edukologijos mokslų daktarė Giedrė Misiūnienė. Tarp pranešėjų taip pat buvo Vilniaus rajono Zūjunų gimnazijos biologijos mokytoja ir socioedukacinės industrijos magistrantė Alina Franckevič bei Laura Smolskė.
Patirtimi apie savivaldybės pagalbos organizavimą šeimoms, įveikiant jaunų žmonių priklausomybę nuo narkotinių medžiagų, dalinosi Plungės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Puidokienė.
Apie pagalbos svarbą eksperimentuojančiam paaugliui pasidalino Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ koordinatorė Monika Žūkaitė. Kodėl svarbus jaunuolio ir tėvų ryšys bei jo stiprinimas, pasakojo VšĮ „Vaikų ugdymas“ direktorė, docentė, edukologijos mokslų daktarė Sigita Burvytė.
Konferencijos partneriai: Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija, Vilniaus rajono savivaldybė, VšĮ „Vaikų ugdymas“, Vilniaus m. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.